Ponedjeljak, 29 Aprila, 2024

Novi poraz Budućnosti od Crvene zvezde

Nakon šestog kola Admiralbet ABA lige Partizan, Crvena zvezda i Budućnost imaju po pet pobjeda i jedan poraz.

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su u derbiju šestog kola od Crvene zvezde, zahvaljujući greškama u ključnim trenucima igre, sa 95:86 (21:18, 23:24, 16:21, 26:23).

Budućnost je dobro otvorila utakmicu, stekla prednost 13:6, ali od tog trenutka meč je krenuo na vodenicu Crvene zvezde koja je već do kraja prve četvrtine preokrenula rezultat u svoju korist.

Nije blistala Crvena zvezda, ali je Budućnost kada je bilo najvažnije, popuštala u odbrani i primala trojke kada je bila u prilikama da stigne do preokreta, ili makar izbori dramatičan finiš.

U tim trenucima pogađali su Teodosić, Jago i Nedović i održali prednost Crvene zvezde, tako da nakon šest kola na vrhu ABA lige tri tima imaju po pet pobjeda i jendan poraz.

U prvom poluvremenu Crvena zvezda je dominirala od trenutka kada je Budućnst povela 13:6, diktirala tempo i povećavala svoju prednost, tako da je na poluvremenu bili 11 poena razlike (53:42) i činilo se u tim trenucima da će rutinski riješiti meč u svoju korist.

Ipak, u trećoj četvrtini Budućnost je zaigrala znatno bolje i smanjila nakon poena Marvina Džonsona na 66:63, ali u naredna tri napada Crvena zvezda pogađa tri trojke i stiže do najvećih 75:63.

Budućnost se ni tada nije predala i minut i 42 sekunde prije kraja stiže do 88:84, ali Nemanja Nedović pogađa trojku “na silu” i riješava pitanje pobjednika.

Budućnost sljedeće subote (19) dočekuje Split, a prije toga će u “Morači” (srijeda, 19) igraa sa Arisom utakmicu 6. kola Evrokupa.

CRVENA ZVEZDA – BUDUĆNOST VOLI 95:86 (21:18, 32:24, 16:21, 26:23)

Beograd – “Štark arena”. Gledalaca: 15.730. Sudije: Damir Javor, Sašo Petek (Slovenija) i Luka Kardum (Hrvatska).

Crvena zvezda: Lazarević 1 (2-1), Teodosić 10 (1-1), HANGA, Davidovac 9 (2-1), MITROVIĆ 4, NEJPIR 14 (3-3), Tobi 23 (2-2), BOLOMBOJ 4 (2-2), Ilić, Nedović 16 (6-6), GEDRAITIS 7, Dos Santos 7.

Budućnost Voli: Ilić, Megi 13 (4-4), Ros 6, Slavković, MAKUNDU 5 (5-3), Grbović, Džons 17 (4-3), Jagodić-Kuridža 2, VILIJAMS 10, RAJT 17, POPOVIĆ 2, POL 14 (4-3).