Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Budućnost ponovo na vrhu

Snježne padavine su odložile utakmice u Beranama i Bijelom Polju, gdje je trebalo da se sastanu Jezero - Rudar i Jedinstvo - Petrovac

Pobjedom u Podgorici protiv Mornara fudbaleri Budućnosti preuzeli ponovo lidersku poziciju u Meridianbet Prvoj fudbalskoj ligi, zahvaljujući remiju u derbiju u Nikšiću između Sutjeske i Dečića.

Budućnost je pobijedila sa 4:3, a aktuelnom šampionu je na ruku išao i rezultat iz derbija kola iz Nikšića u kojem su Sutjeska i Dečić igrali nerješeno 1:1.

Već u četvrtom minutu je Almeida nagovjestio golove ovog fudbalskog popodneva. Mraljević je bio u odličnoj poziciji da zatrese mrežu, ali je pogodio stativu.

Lopta se srećom po Podgoričane vratila do Brazilca kojem nije bilo teško da zatrese mrežu Popovića.

Uslijedio je preokret Mornara. Seratlić je u 14. minutu izveoi slobodni udarac za špice CFL-a. Precizan udarac sa nekih 20-ak metara i Pavličić je bio nemoćan.

Vođstvo barskom timu donosi Dubljević koji je iskoristio dobar pas Ćetkovića u peterac za 1:2 u 23. minutu.

Međutim samo pet minuta kasnije Budućnost se vraća u meč.

Kapiten Grbović je poslao loptu, koji je 17-godišnji supertalentovani Vasilije Adžić prihvatio, u primejmu se oslobodio čuvara i namjestio loptu sebi da rutinski sprovede istu u mrežu.

U nastavku inicijativa Budućnosti i gol već u 52. minutu.

Mrvaljević je prvo glavom šutirao, Popović je odbranio, ali lopta se ponovo vratila napadaču Budućnosti koji drugi put nije pogriješio.

I onda najljepša akcija na utakmici. Adžić prima loptu na sredini, daje je za Grbića, kapiten prolazi po desnoj strani, dribla jednog fudbalera Mornara i pronalazi Mrvaljevića na drugoj stativi koji pogađa za svoj drugi gol.

Do kraja Ondong Mba je iskoristio nepažnju odbrane i u 1 na 1 situaciji savladao je golmana domaćina.

Na kraju 4:3, sedam golova i dosta lijepa igra obije ekipe.