Utorak, 30 Aprila, 2024

Budućnost bez otpora u drugom poluvremenu

Budućnost je ušla u Ligu šampiona sa većim ambicijama nego u prethodnih nekoliko sezona, ali prva utakmica u najvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju nije ispunila očekivanja.

Davno su prošla vremena kada su rukometašice Budućnosti punile dvorane, pa je na startu Lige šampiona naš šampion poražen pred svega 250 gledalaca od Bitighajma sa 27:22.

Budućnost je samo do poluvremena bila ravnopravan rival, do 20.minuta utakmice bila bolja ekipa, a sve nakon toga proteklo je u znaku gošći koje zasluženo nose bodove iz Podgorice.

Budućnost je u 20. minutu vodila 8:4, igrala dobro u napadu, pokretljivo u odbrani, ali je u posljednjih 10 minuta prvog poluvremena posustala, ispustila konce igre iz svojih ruku i već na poluvremenu rukometašice Bitighajma su imale rezultatsku prednost, koju nisu ispuštale do kraja utakmice.

Bitighajm je početkom drugog poluvremena vezao tri gola, stekao osjetniju prednost i već tada riješio pitanje pobjednika.

S druge strane Budućnost nije imala rukometašicu koja je bila u stanju da preuzme odgovornost i održi rezultatski priključak.

BUDUĆNOST BEMAX – BITIGHAJM 22:27 (10:11)

Podgorica – „Bemax arena”. Gledalaca: 250. Sudije: K. Gasmi i R. Gasmi (Francuska). Sedmerci: Budućnost Bemax 5 (3), Bitighajm 4 (1). Isključenja: Budućnost Bemax 8, Bitighajm 4 minuta.

Budućnost: ATINGRE (12 odbrana i dva sedmerca), Gigerih, MARSENIĆ 3, J. Vukčević 3 (1), GODEČ 3, Popović, NIJAKATE 3, Čališkan, IVANOVIĆ 1, Agović 1, Tomova 1, Hafra, Kadović, RAIČEVIĆ 5 (2), PAVIĆEVIĆ 2, N. Vukčević.

Bitighajm: Sikora, GONSALVEŠ-DIJAŠ (osam odbrana i dva sedmerca), GASAMA 1, Del 1, Birtić, I. SMITS 2, KUDLAČ-GLOC 7, Johansen, Hvenfelt 3, K. SMITS 4, Anderson, Berend, FALUVEGI 5, MALA 4 (1).