Utorak, 30 Aprila, 2024

Bokan zablistala u Njemačkoj, dobre partije Cvijović, Vuković, Đurović…

Odličan učinak imala je Tatjana Bokan, kapiten ženske seniorske odbojkaške reprezentacije, koja je nakon tri mjeseca odigrala prvu utakmicu u kojoj je Potsdam slavio u gostima protiv ekipe Neuwied rezultatom 3:0 (25:13, 25:19, 25:21) u Prvoj ligi Njemačke. Bokan je sa osvojenih 16 poena pokazala da je veliko pojačanje Potsdama za drugi dio sezone

Povratak Tatjane Bokan nakon tri mjeseca, dobre partije Jelene Cvijović, Dijane Vuković, Saške Đurović i Danijele Džaković obilježili su učinak crnogorskih odbojkašica u inostranstvu, prenosi odbojka.me

Bokan je sa osvojenih 16 poena pokazala da je veliko pojačanje Potsdama za drugi dio sezone.

U rumunskom šampionatu Krajova je poražena na domaćem terenu od Lugoja rezultatom 3:1 (24:26, 34:32, 25:15, 25:14). Dobru partiju pružila je Jelena Cvijović koja je osvojila 14 poena, dok je tehničarka Evgenija Milivojević osvojila jedan poen za Krajovu.

Četrnaest poena osvojila je i Dijana Vuković u porazu Voluntarija 2005 na domaćem terenu od Medgidie rezultatom 3:0 (25:22, 25;19, 25:19), libero Melisa Cenović igrala je u 2. i 3. setu.

Crnogorska odbojkašica Ana Veljković osvojila je šest poena u pobjedi Daica Mioveni u gostima protiv Kluža rezultatom 3:0 (25:14, 25:19, 25:19).

Rapid Bukurešt je poražen od ekipe Alba Blaž na domaćem terenu rezultatom 3:0 (25:17, 25:18, 5:20). Srednji bloker Marija Milović, članica Rapid Bukurešta osvojila je tri poena.

Stinta Bakau poražena je od Targovišta rezultatom 3:2 (23:25, 25:27, 25:11, 25:21, 15:11). Crnogorska odbojkašica Tijana Tvrdišić igrala je u 2, 3. i 5. setu.

U 17. kolu Superlige Srbije, Tent je na domaćem terenu slavio nad Sremom rezultatom 3:1 (23:25, 25:15, 25:16, 25:16). Doprinos pobjedi Tenta dale su crnogorske odbojkašice Saška Đurović (13 poena) i Marija Šušić (1). Na drugoj strani, za ekipu Srema, Mina Dragović osvojila je četiri poena.

Partizan je savladao Spartak kod kuće rezultatom 3:0 (25:15, 25:8, 25:13). Tehničarka Tamara Dedijer odigrala je cijelu utakmicu i servirala čak 24 puta, Nevena Vukčević osvojila je tri poena, dok je za ekipu Spartaka Marija Tuševljak igrala u 2. i 3. setu.

Željezničar je pobijedio Ub rezultatom 3:0 (26:24, 25:19, 25:16). Simona Petranović u ovoj utakmici nije ulazila u igru za Ub.

Primač servisa Danijela Džaković osvojila je 13 poena za Aragonu koja je u gostima poražena od Maserata rezultatom 3:0 (25:16, 25:14, 25:20) u italijanskoj A2 ligi.

U Drugoj ligi Francuske, Sens Volley 89 poražen je od Istres Provence Volley-a rezultatom 3:0 (25:22, 25:20, 25:22). Crnogorska odbojkašica Katarina Budrak osvojila je osam poena za poraženi tim.