Juniori poraženi od Norveške, veliki preokret juniorki protiv Litvanije

Muška juniorska reprezentacija Crne Gore drugog dana kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, poražena je od Norveške u Podgorici 3:0 (26:24, 25:22, 25:20).

Naša selekcija je dobro otvorila utakmicu, Nikola Đurović i saigrači imali su prednost 10:5 i konstantno vođstvo u prvom setu, međutim iskusniji Norvežani su uspjeli da preokrenu ovaj set i povedu sa 1:0 (26:24).

U drugom setu sličan scenario, naši momci su imali prednost i tokom drugog seta (13:11), sastav Darka Prebiračevića pružio je dobru igru i ovom dijelu igre, sve do kraja seta, kada su Norvežani uspjeli da se odvoje u završnici i završe i ovaj set u svoju korist rezultatom 25:22.

Treći set je od starta kontrolisala gostujuća ekipa, naša selekcija uspjela je da priđe na 15:16, međutim Norvežani su na kraju slavili maksimalnim rezultatom (25:20).

Vasilije Milenković i Luka Lojić osvojili su po 10 poena, sedam je imao kapiten Nikola Đurović. Kod Norveške najefikasniji je bio Mikal Kalstad sa 13 poena.

Naši juniori u nedjelju, posljednjeg dana turnira igraju protiv selekcije Italiju u 18:30h.

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore savladala je domaćina turnira 2. runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, selekciju Litvanije, nakon senzacionalnog preokreta rezultatom 3:2 (16:25, 18:25, 25:23, 28:26, 15:12) u Kaunasu u 2. kolu grupe D.

Naše juniorke prikazale su čeličnu volju i odlučnost i uprkos zaostaku od 2:0 u setovima i činjenici da su u svakom od naredna tri seta jurile protivnice preokrenule su protiv domaćina turnira, ostale u igri za plasman na šampionat Evrope.

Nakon uvodnih pet poena prvog seta Litvanija je napravila seriju bez odgovora naših juniorki, kojom je usmjerila prvi set u svoju korist. Tek greškom domaćina u 14. poenu naša selekcija je uspjela da skine sa servisa Petučovu, dođe do 10:4, i potom u dobrom ritmu priđe na minus 3. Ipak, ponovo je dosta problema pravila servisom Petučova, pa je razlika išla na dvocifrenu, a prvi set završen je 25:16 u korist Litvanije.

Litvanke su nastavile u dobrom ritmu i u drugom setu, koji su otvorile sa 5:1, a uz minus od četiri poena bilo je veoma teško igrati. Održavale su prednost igračice selekcije domaćina, sa 2:0 povele rezultatom 25:18 i djelovalo je da će ekipa selektorke Kontaveinijene upisati maksimalnu pobjedu.

Mlade Crnogorke nisu gubile vjeru, iako su gubile 20:10 u trećem setu – tada su, predvođene Darjom Popović naše nanizale 10 poena, izjednačile na 20:20, a uzbudljivoj završnici seta uspjele da smanje zaostatak sa 25:23, iskoristivši drugu set lotpu.

U četvrtom setu bilo je najneizvjesnije, a ponovo su ga naše odbojkašice otvorile nesigurno. Još jednom je Litvanija imala 5:1, a Gordana Madžgalj je donijela prvo poravnanje na 11:11. Uprkos tome domaćin je uspijevao da u više navrata ode na +3, čak i da dođe do meč lopte, 24:23, što su, uz sjajnu igru Madžgalj i Popović, izabranice Mladena Miladinovića anulirale, povele 25:24, iskoristile četvrtu set loptu za 2:2, 28:26.

Kao po pravilu, Litvanija je otvorila i odlučujući set serijom za prednost od četiri poena. Vodile su domaće odbojkašice i 6:2, što su naše djevojke preokrenule fantastičnom serijom na servisu Staše Mitrović, uz njena tri asa u taj breku, nakon koje se ušlo u uzbudljivu završnicu. Prvi put je Crna Gora otišla na +2 nakon poena Mitrović za 13:11, koji je bio odlučujući za senzacionalni preokret – smečom Gordane Madžgalj, za 15:12, stavljena je tačka na meč koji je trajao više od dva sata.

Sjajnu partiju imala je Darja Popović sa 21 poenom, uz nju odlična je bila i kapitenka Gordana Madžgalj sa 19 osvojenih poena

U prvom meču dana Češka je savladala Sloveniju 3:2 (22:25, 18:25, 25:21, 25:15, 15:11) i tako se izdvojila na vrhu tabele sa dvije pobjede.

Posljednjeg dana turnira, u nedjelju, 7. aprila, Crna Gora će igrati sa Slovenijom od 15 sati, a tri sata kasnije Litvanija i Češka zaključiće turnir u Kaunasu.