Ponedjeljak, 6 Maja, 2024

Barsa odigrala još jednu ludu utakmicu, Levandovski donio tri boda

Barselona je vodila 2:0, gubila 3:2 i pobijedila sa 4:3 u jednoj ludoj utakmici španske Primere.

Golom Robeta Levandovskog Barselona je pobijedila Viljareal i osvojila sva tri boda na vrućem gostovanju.

U ludom meču prepunom preokreta, Barselona je savladala Viljareal 4:3 i nije platila skupu cijenu za očajno izdanje posljjednje linije. Pravi fudbalski šou su žuta podmornica i blaugrana priredili ljubiteljima fudbala ovog popodneva…

Poslije golova Gavija u 12. minutu i De onga činilo se da će šampion Španije lako i ubijedljivo stići do trijumfa, ali su se nakon toga trgli fudbaleri Viljareala i već do poluvremena ijednačili reultat.

Prvo je Fojt nakon kornera pored skamenjene odbrane Barselone zakucao loptu glavom u mrežu, a potom je Serlot gurnuo loptu u prazan gol sa druge stative poslije sjajne akcije Morena iPedrase. Djelovalo je da je Norvežanin tada bio u ofsajdu ali ovog puta mu je priznat prvijenac u dresu novog kluba.

Viljareal je do potpunog preokreta stigao početkom drugog poluvremena. Pedrasa je kao brzi voz protutnjao od centra do šesnaesterca i poslužio asistencijom Baenu koji je šmekerski pogodio dalji ugao u 52.minutu utakmice.

Ipak, nije se dala Barsa, prvo je Tores u 8.minutu izjednačio, a konačnih 3:4 postavio je Levandovski u 71. minutu.