Petak, 3 Maja, 2024

Bajern osvojio Istanbul

Veliku pobjedu u Bragi ostvario je Real Madrid, koji je slavio sa 2:1 i ima maksimalnih devet bodova poslije tri kola.

Fudbaleri Galatasaraja bili su bolji rival od Bajerna do 75. minuta, imali inicijativu, mogli da poistignu još neki gol, ali je u poslejdnjih 15 minuta Bajern pokazao zašto je beliki tim i klub i pobijedio s 1:3 u Istanbulu.

Pobjednik je pred preko 50 hiljada frenetičnih navijača odliučen u periodu od 76. do 79. minuta kada su Bavarci postigli dva gola i stekli nedostižnu prednost.

Bajern je poveo već u 8. minutu nakon gola Kingslija Komana, a od tog trenutka Galatasaraj je preizeo inicijativu i ređao napade na polovini gostiju i iz takvog odnosa prema igri stiglo je i izjednačenje.

Džošua Kimih je kod jednog neupotrebljivog centaršuta, kada je lopta već prolazila, neoprezno oborio Maura Ikardija, koji je “Panenkom” izjednačio sa penala.

Inter je u Milanu pobijedio Salcburg 2:1 i napravio veliki korak ka osmini finala, pošto nakon tri kola ima sedam bodova.

Aleksis Sančes je u 19. minutu nakon udarca Fratesija skrenuo loptu u mrežu, ali su Austrijanci izjednačili u 57. preko Glukha.

Prvi pogodak postigao je Rodrigo, koji je iskoristio trk sunarodnika Vinisijusa Žuniora i briljantan pas na prvu stativu. Ispala je čitava odbrana Brage za 0:1.

Belingem je u 61. minutu doveo Real u vođstvo od 0:2, ali je samo koji trenutak kasnije Braga smanjila preko Alvara Đala.

Arsenal je golovima Žezusa i Martinelija na kraju prvog i početkom drugog dijela odnio bodove iz Andaluzije. Gol za Sevilju postigao je Gudelj.

unajted slavi Magvajera – štoper “đavola” je pogodio u 72. minutu i donio pobjedu nad Kopenhagenom. Gosti su u sedmom minutu nadokande promašili penal, Onana je odbranio udarac Larsona sa bijele tačke,  pa je tim Ten Haga zadržao šanse za plasman u osminu finala.

Junajted ima tri boda, ispred njega u grupi su Galtasaraj sa četiri, te Bajern sa devet.

Kopenhagen je bez bodova.

Sosijedad se radovao protiv Benfike u Lisabanu 1:0, čovjek odluke bio je Brais Mendes.