Austrija najbolja na Planici

Reprezentacija Austrije pobjednik je ekipnog takmičenja u skijaškim letovima, koje je za Svjetski kup danas održano na Planici.

Loši vremenski uslovi nijesu dozvolili održavanje druge serije, a za pobjednika je proglašena selekcija vodeća nakon prvog dijela takmičenja.

Austrija, u sastavu Danijel Šofenig, Mihael Hajbok, Stefan Kraft i Danijel HUber, trijumfovala je sa 803,8 bodova.

Kao drugoplasurana završila je Slovenija, za koju su nastupali Lovro Kos, Domen Prevc, Timi Zajc i Peter Prevc, sa 793,3 boda.

Plasman na podijum izborila je i Norveška, u sastavu Robert Johanson, Benjamin Ostvold, Marius Lindvik i Johan Andre Forfang, sa 770,6 bodova.

Na četvrtom mjestu završio je Japan sa 759,1, peta je Poljska (735,5), a šesta Njemačka (726,6).

Sjutra je na programu pojedinačno takmičenje, posljednje ove sezone u Svjetskom kupu.