Četvrtak, 2 Maja, 2024

Atletika: Crna Gora deveta nakon prvog dana takmičenja

Atletska reprezentacija Crne Gore zauzima deveto mjesto u generalnom plasmanu nakon prvog takmičarskog dana na ekipnom prvenstvu Evrope, treća grupa, koje se održava na Kipru.

Takmičenje, koje je okupilo 600 takmičara iz 16 država, donijelo je uzbudljiv prvi dan, a nakon 10 disciplina u muškoj i 10 disciplina u ženskoj konkurenciji Crna Gora osvojila je deveto mjesto sa 151 bodom.

Najvredniji rezultat od crnogorskih atletičara prvog dana prvenstva ostvario je Tomaš Đurović u bacanju kugle sa hicem 20,20 metara, koji je osvojio treće mjesto. Iza njega plasirao se svjetski juniorski šampion i četvrtoplasirani sa dvoranskog prvenstva za seniore Mesud Pezer iz Bosne i Hercegovine.

Crnogorski takmičari prvog dana su postavili šest ličnih rekorda i jedan crnogorski rekord za mlađe seniore u štafeti 4×10 metara muškarci
sa rezultatom 43,12, gdje je štafeta u sastavu: Danilo Vujičić, Ognjen Marsenić, Ognjen Vojvodić i Filip Vujadinović osvojila u svojoj grupi drugo mjesto . Prvo mjesto na 400 metara prepone osvojio je Dragan Pešić (56,71), a prva je bila i žen-ska šafeta 4×100 49,55 u grupi (Anja Turner, Kristina Dubak, Maša Bubanja, Ljiljana Matović). Dosta bodova donio je i Ognjen Marsenić, koji je bio drugi u grupi u trci na 100 metara (11,02), te Tomaš Đurović (kugla) 20, 20 metara.

Četvrta u troskoku bila je Baranka Ljiljana Matović (12,57 metara). Peta uz novi lični rekord bila je Marija Živković (800 metara) u grupi,za 2:25,24. Šesti su bili Petar Tomić (kladivo) 42,56 metara, Kristina Dubak na 100 metara u grupi (12,71), Amina Suljević u grupi na 400 metara (1:01,65), za lični rekord. Šesti je bio i Ognjen Vojvodić (7,05m metara), za lični rekord u dalju.

Lični rekord na 400 metara prepone postavila je Aleksandra Matkvić (1:11,61), za sedmo mjesto, a sedma je bila i Ana Bošković u disku (39.80). Osmo mjesto osvojila je Darinka Đuričković (koplje) uz najbolji rezultat ove sezone (36,70 metara), a lične rekorde postavili su Petar Veljić na 1.500 metra (4:32,72 12. mjesto) i Vesna Pavlićević, koja je takođe bila 12. u trci na 3.000 metara 11:47,05.

U trci na 5.000 metara Vasilije Šepanović imao je vrijeme 16:42,47 i osvojio 12. mjesto. Drugog dana takmičenja očekuje se borba crnogorskih takmičara za što bolji plasman na ekipnom šampionatu, jer će nastupiti Danijel Furtula u bacanju diska i Marija Vuković u skoku uvis i Slađana Perunović na 1.500 metara.