Arsenal nemilosrdan protiv Vest Hema

Ekipa Arsenala se tako revanširala gradskom rivalu za poraz u prvom dijelu sezone u Premijer ligi, kao i za eliminaciju iz Liga kupa i upisala četvrti trijumf zaredom u domaćem takmičenju.

Fudbaleri Arsenala pobijedili su danas u gostima Vest Hem sa 6:0, u meču 24. kola engleske Premijer ligi i nakon Liverpula potvrdili odličnu formu.

S druge strane, Vest Hem je još uvijek bez pobjede u ovoj godini, a posljednji trijumf je zabilježio 28. decembra, upravo protiv Arsenala (2:0).

Arsenal se nakon ove pobjede izjednačio na tabeli sa Mančester sitijem, ali “građani” imaju utakmicu manje, dok je na vrhu Liverpul sa dva bodom više.

Strijelci za Arsenal bili su Vilijam Saliba u 32, Bukajo Saka u 41. i 63, Gabrijel u 44, Leandro Trosard u drugom minutu nadoknade poluvremena i Deklan Rajs u 66. minutu.

U narednom kolu, Arsenal će gostovati Barnliju, dok će Vest Hem u goste Notingem forestu.