Petak, 10 Maja, 2024

Nadal preko De Minora do trećeg kola

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u treće kolo mastersa u Madridu, pobjedom nad Aleksom de Minorom iz Australije 7:6 (6), 6:3.

Nadal se tako revanširao Australijancu za poraz od prije nedjelju dana na turniru u Barseloni 7:5, 6:1.

Rafin naredni rival biće Argentinac Pedro Kačin, koji je eliminisao Frensisa Tijafoa sa 7:6, 3:6, 6:4.

Velika borba viđena u prvom dijelu. Nadal je u drugom gemu stigao do brejka, ali je de Minor uzvratio ribrejkom već u narednom.

De Minor je potom i preokrenuo 4:3, ali je odmah Španac izjednačio, pa se otišlo u taj-brejk.

U 13. gemu, Nadal je prokockao četiri vezane set lopte, međutim, tio ga nije pokolebalo. Iskoristio je petu šansu i poveo 7:6 (6).

Rafa je u drugom setu napravio dva brejka i tako definitivno slomio otpor rivala.

Plasman u treće kolu obezbijedio je i četvrti teniser svijeta Rus Danil Medvedev, pošto je poslije preokreta pobijedio Italijana Matea Arnaldija sa 2:1 (2:6, 6:4, 6:4).

Medvedev će u trećem kolu igrati protiv Amerikanca Sebastijana Korde.