Arsenal do vrha napunio mrežu Evertona

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Everton sa 4:0 u odloženoj utakmici sedmog kola Premijer lige.

Klub iz Londona je tako stigao do svog 60. boda i sada je pobjegao Mančester sitiju na pet bodova prednosti.

Karamele poslije ovog poraza se nalaze u zoni ispadanja sa 21. bodom.

Domaći su prvi gol postigli u 40. minutu kada je Bukajo Saka sjajnim udarcem u bliži ugao gola koji je branio Pikford “otvorio” ekipu Evertona, traba reći da je golu prethodila odlična asistencija Zinčenka.

Nismo puno čekali na drugi gol. Iskoristio je Bukajo Saka trenutak nepažnje odbranbrenog fudbalera gostiju, oduzeo mu loptu, uposlio Martinelija kome nije bilo teško da loptu pošalje u mrežu, tako da su domaći sa prednosti od 2:0 otišli na veliku pauzu.

Iako su imali prednost fudbaleri Arsenala nisu stali ni u drugom dijelu utakmice. A to je rezultiralo i trećim golom za ekipu Mikaela Artetet.

U 71. minutu meča Leandro Trosar je poslao loptu ka Martinu Odegardu koji je šutirao, a lopta je na putu do gola promijenila pravac i Džordan Pikford je ostao nemoćan.

Tačku na Arsenalovu pobjedu je stavio svojim drugim golom na meču Gabrijel Martineli.