Srijeda, 8 Maja, 2024

AO: Đoković rutinski do drugog kola, Šardi osvojio samo šest gemova

Srpski teniser Novak Đoković sjajno je otvorio svoj nastup na Australian openu.

Prvi teniser svijeta rutinski je savladao Francuza Žeremija Šardija u tri seta 6:3, 6:1, 6:2 i to mu je 14 pobjeda protiv današnjeg rivala bez poraza.

Đoković je odmah preuzeo inicijativu i napravio brejk u prvom gemu koji je čuvao do sammog kraja kada je napravio novi za 6:3 u prvom setu.

Seriju je nastavio i u drugom setu kada je povezao šest gemova uzastopce i set okončao u svoju korist s 6:1.

Kao i u prethodna dva, i treći set je Srbin započeo brejkom koji je udvostručio u petom gemu i rutinski ga priveo kraju s 6:2 za plasman u narednu rundu prvog Gren slem turnira u sezoni.

Đoković će u narednom kolu igrati protiv Amerikanca Frensisa Tiafoa koji je savladao Italijana Stefana Travalju takođe u tri seta.