Srijeda, 1 Maja, 2024

AO: Cicipas nakon maratona zaustavio Nadala za polufinalni meč protiv Medvedeva

Grčki teniser, Stefanos Cicipas uspio je da se plasira u polufinale Australijan opena, nakon što je danas posle preokreta eliminisao Rafaela Nadala – 3:2 (3:6, 2:6, 7:6, 6:4, 7:5).

Meč je trajao četiri sata i pet minuta, a Cicipas se drugi put plasirao u polufinale turnira u Melburnu nakon što je to učinio 2019. godine.

A današnji duel može se podijeliti na dva dijela – prvi, koji je apsolutno pripao Nadalu i drugi u kojem je bolji bio Cicipas.

Nadal je odlično počeo meč, poveo 2:0 u setovima, a potom je uslijedio pad. Cicipas je odolijevao u trećem setu, uveo ga u taj-brejk, koji je riješio u svoju korist i smanjio na 2:1.

U četvrtom setu Grk je stigao do brejka u devetom gemu, u narednom servirao i izjednačio – 2:2.

Peti, odlučujući set riješen je u 11. gemu – Cicipas je imao tri brejk šanse, prvu iskoristio, potom u narednom gemu, nakon velike borbe, odservirao za plasman u polufinale.

Nadal je završio učešće na turniru, na kojem je samo jednom bio šampion – 2009. godine.

Cicipas će u polufinalu igrati protiv Danila Medvedeva.