Četvrtak, 2 Maja, 2024

Alkaraz protivnik Đokovića u polufinalu

Alkaraz je na startu turnira izgubio od Njemca Aleksandra Zvereva, tako da ga je danas u polufinale vodila samo pobjeda, a Španac je slavio sa 6:4, 6:4 poslije sat i 20 minuta igre.

Španac Karlos Alkaraz pobijedio je u prvom meču trećeg kola današnjeg programa Rusa Danila Medvedeva i obezbijedio prvo mjesto u grupi i plasman u polufinale.

Protivnik Alkaraza u polufinalu Mastersa u Torinu biće najbolji teniser svijeta Novak Đoković koji je u grupi takođe ostvario u tri meča dvije pobjede i jedan poraz.

Poslije poraza Medvedeva, Italijan Janik Siner ostao je jedini u Torinu sa sve tri pobjede i on će u drugom polufinalu igrati protiv Medvedeva.

Đoković je već obezbijedio prvo mjesto na ATP listi na kraju godine, a trijumfom protiv Medvedeva, direktnom konkurentu za mjesto broj 2, Alkaraz je osigurao drugo mjesto na kraju godine.

Posljednji meč u takmičenju po grupama, koji se igra večeras od 21 čas Aleksandar Zverev – Andrej Rubljev neće imati veći rezultatski značaj.

Među najbolja četiri u Torinu našla četvorica tenisera koji su najviše pokazali u 2023. godini, a ujedno i vlasnici prve četiri pozicije na ATP listi što se desilo četvrti put od 1990. godine. Opak, prvi put od 2007. udariće svjetski broj jedan na svjetskog broja dva u polufinalu, kao tada Rodžer Rodžer i Rafael Nadal.