ABA: Mornar slomio Cedevitu Olimpiju, Pulen brojao do 36

Cedevita je jedini klub koji Mornar nikada nije savladao u ABA ligi, ali zato njen nasljednik nema šansi protiv Barana.

Tim Mihaila Pavićevića je treći put u isto toliko duela savladao Cedevita Olimpiju (93:88) i pokazao da će ove sezone biti jedan od glavnih kandidata za fajnal-for.

Crnogorski tim je dominirao od starta i stalno podizao prednost do 18. minuta, kada je Marko Jeremić iskoristio sva tri bacanja za plus 21 (50:29).

Na velikom odmoru je bilo 55:38, da bi izabranici Jurice Golemca u trećoj i posljednjoj četvrtini nekoliko puta prišli na samo šest razlike, posljednji put u 32. minutu (76:70).

Tada je Keni Gejbrijel pogodio trojku i pokrenuo seriju 10:0 za 86:70 na početku 35. minuta.

Činilo se da je sve riješeno, ali su Ljubljančani 96 sekundi prije kraja smanjili na 89:83, a 27 sekundi kasnije je Džerod Džouns imao dva bacanja.

Promašio je oba, a Džejkob Pulen asistirao na zakucavanje Gejbrijelu, a onda i sam položio loptu u koš za 93:83…

Pulen je bio fenomenalan sa 36 poena, a dvocifreni su bili i Ajzea Vajthed sa 13 (uz očajan šut iz igre 9-2) i Derik Nidam sa 12.

Kod domaćih su odskočili Jaka Blažič sa 24 i Kendrik Peri sa 17 koševa.

Mornar je ovom pobjedom dostigao Igokue i Crvenu zvezdu na drugom mjestu sa skorom 9:2, a prva je, samo zbog meča više, Mega sa devet pobjeda i tri poraza.

Cedevita Olimpija ima skor 6:2, a procentualno je najbolji učinak Budućnosti – 8:1.