Srijeda, 8 Maja, 2024

ABA: Mornar lako protiv Mege u Topolici

Košarkaši Mornara nastavili su pozitivnu seriju.

Markota, Foto: KK Mornar/Media Pro

Izabranici Mihaila Pavićevića su u utakmici 11. kola ABA lige bili bolji od Mege 85:68 u Toplici i upisali četvrtu pobjedu u nizu na dva fronta.

To je, tek, druga pobjeda Mornara u sedmom međusobnom susretu za Megom, jednim od rijetkih timova u ABA ligi sa kojim crnogorski vicešampion ima izrazito negativan skor.

Barani su stigli do šeste pobjede u regionalnom takmičenju, Mega je doživjela deveti poraz.

Sve je u Baru, praktično, riješeno već u prvom poluvremenu, a posebno u prvoj četvrtini.

Nakon prvih 10 minuta domaći košarkaši stekli su velikih 15 poena prednosti (30:15), uz sjajan šut tri poena (9-6), pa Barani su iz daljine postigli više poena nego gosti ukupno u prvom kvartalu. Mornar je manje šutirao za dva poena u prvoj dionici, ali je imao odličan procenat.

Mornar je na poluvremenu vodio 18 razlike (54:36), u trećoj dionici je bilo i plus 22 za domaće (66:44), koji su nakon toga rutinski priveli meč kraju…

Mornar u sljedećem kolu, 22. decembra, dočekuje Cibonu.