Nedjelja, 28 Aprila, 2024

ABA liga: SC Derby poražen prvi put u sezoni

SC Derbi nije bio na visini zadatka u Laktašima, pa i nije mogao da izbjegne poraz u duelu sa Igokeom.

“Studenti” su izgubili prvi put u sezoni, u trećem kolu Admiralbet ABA lige je bilo 91:82 za domaćina.

Sve vrijeme je podgorički tim bio u minusu, ali je i nalazio način da ostane u igri uprkos skromnoj odbrani i velikom broju ofanzivnih skokova protivnika.

SC Derby je najbolji period igre imao u trećoj četvrtini kada se razigrao Luka Bogavac (u tom periodu je postigao 12 poena), ali je finiš pripao domaćinu.

Stefan Mudi je 3. četvrtinu završio s dvije trojke kojima se Igokea odvojila na plus 10 (67:57), a onda je pogodio šut van linije 6,75 i za 70:57.

SC Derby je imao šansu da dva minuta prije kraja unese neizvjesnost, ali je Mudi novom trojkom stavio tačku i pratio prednost od 10 poena (93:73). Amerikanac je meč završio sa 30 poena, na 20 je stao Edin Atić.

Kod gostiju je Bogavac upisao 12, koliko i Kenan Kamenjaš…

Naredni meč SC Derby igra naredne nedjelje kada dočekuje Mornar.