Nedjelja, 28 Aprila, 2024

ABA LIGA: Mornar savladao SC Derby i pomjerio se s posljednjeg mjesta

Košarkaši Mornara više nisu posljednji na tabeli Admiralbet ABA lige.

Barani su u crnogorskom derbiju na svom terenu savladali SC Derby 91:86 za treću pobjedu u regionalnom takmičenju, koliko ima i Krka, rival za opstanak.

Mornar za sedam dana gostuje upravo slovenačkom timu u duelu koji bi mogao mnogo toga da mu donese u borbi za očuvanje abaligaškog statusa.

Tim Mihaila Pavićevića je imao plus 19 nakon prvog poluvremena u kojem je dao čak 62 poena, ali “studenti” se nisu predavali.

U trećoj četvrtini je tim Dejana Jakare najavio uzbuđenja, a onda je tri i po minuta prije kraja trojkom Nikole Pavlićevića smanjio na 83:80.

Bilo je i 87:86, ali Mornar je večeras imao Tevijana Dan-Martina koji je bio čovjek odluke sa 35 poena.

SC Derby je tako doživio četvrti poraz u nizu, pa je sada na učinku 7-10.