Liga nacija: Poker sokola za plasman u B divizuju, Kipar pao u niži rang

Fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je večeras u Podgorici selekciju Kipra 4:0 i izborila plasman u B diviziju Lige nacija.

Jovetić, Foto: Reuters/ Yiannis Kourtoglou

Predvođeni nadahnutim Stevanom Jovetićem, “sokoli” su fenomenalno odigrali meč odluke i do vrha napunili mrežu rivala.

Pitanje pobjednika izabranici Faruka Hadžibegića riješili su već u prvom poluvremenu.

Najprije je pogodio Jovetić i to na centaršut Marka Vukčevića, a onda je uslijedio blic-krig Aleksandra Boljevića.

Član Standarda je duplirao vođstvo nakon kontranapada i asistencije Seada Hakšabanovića, a nedugo zatim je povećao na 3:0 nakon odličnog pasa Jovetića.

Konačan rezultat, nakon nove asistencije Jovetića, postavio je Stefan Mugoša.

Crna Gora je nastup u C1 diviziji okončala sa četiri pobjede, remijem i porazom.

Ukupno 13 bodova za “sokole” koji su tako u velikom stilu obezbijedili odlazak u B diviziju najmlađeg Uefinog takmičenja, dok je Kipar pao u niži rang.

Takav scenario je našoj selekciji pružio i mogućnost plasmana u baraž za Mundijal u Kataru 2022. godine.

Crna Gora – Kipar 4:0 (14’ Jovetić, 25’ 28’ Boljević, 60’ Mugoša)

90+4’ – I to je to. Crna Gora je na velika vrata obezbijedila plasman u B diviziju Lige nacija, dok je Kipar pao u niži rang najmlađeg Uefinog takmičenja.

90’ – Kiprani su bili blizu gola. Pitas je pogodio stativu.

87’ – Mogao je i Kosović do pogotka, ali nije bio precizan sa ivice kaznenog prostora.

85’ – Peta izmjena za Kipar. Makris mijenja Kastanosa.

71’ – Trostruka izmjena i za Crnu Goru. Mugoša, Šćekić i Boljević izlaze, a mijenjaju ih Islamović, Radunović i Jovović.

68’ – Treći karton za Crnu Goru. Zabilježen je i Vujačić.

65’ – Trostruka izmjena za Kipar. Cionis, Gogić i Loizu mijenjaju Kakulisa, Kusulosa i Tomasa Jonoua

64’ – Novi karton za Kipar. Dobio ga je Kusulos.

61’ – Dvije izmjene Hadžibegića. Umjesto Jovetića i Bakića, na terenu su Savićević i Kosović.

60’ – GOOOL! Vrijeme je za gol Mugoše. Ponovo je Jovetić fenomenalno uposlio napadača Inčona, a ovaj četvrtu šansu u večerašnjem susretu pretvorio u pogodak.

58’ – Akcija utakmice nažalost nije rezultirala četvrtim pogotkom Crne Gore. Ponovo je sve započeo Jovetić, Boljević je utrčao iz drugog plana i odložio loptu Mugoši koji ne uspijeva da nađe put do gola. Šteta…

55’ – Desetak minuta nastavka se igra u ritmu koji odgovara crnogorskoj selekciji.

48’ – Novi karton za Crnu Goru i zapisan je Bakić zbog spoticanja.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme i prva izmjena za kiprane. Kirjaku je ušao umjesto Artimatasa.

Poluvrijeme. Sjajno poluvrijeme za naš nacionalni tim golovima Jovetića u 21 i Boljevića u 25 i 28. minutu meča. Sad samo 45 minuta dijeli “sokole” od plasmana u B diviziju.

41’ – Kusulos je probao sa preko 20 metara, ali daleko od gola Mijatovića.

35’ – Prvi kartona i za Kipar. Dobio ga je Kastanos.

28’ – GOOOL! Sada je i 3:0 za “sokole”. Opet je strijelac Boljević, sada poslije maestralne asistencije Jovetića.

25’ – GOOOL! Crna Gora je duplirala vođstvo. Brza kontra “sokola”, sjajna asistencija Hakšabanovića kojom je lansirao Boljevića, a član Standarda ne griješi u situaciji jedan na jedan sa golmanom Kipra.

24’ – Prijete Kiprani, izveli su i drugi korner u posljednja tri minuta.

19’ – Mugoša je probao, ali je izblokiran, a onda je isti igrač imao i šansu glavom poslije kornera Hakšabanovića

16’ – Prvi žuti karton za Crnu Goru. Dobio ga je Jovetić zbog neprimjerenog ponašanja.

14’ – GOOOOL! Crna Gora stiže do prednosti. Nakon sjajnog cenatrušuta Vukčevića, Jovetić sa pet metara glavom trese mrežu Kiprana.

11’ – Prva ozbiljna šansa na meču. Kakuli je bio brži od Simića, šutirao je iskosa sa lijeve strane, ali je Mijatović odlično reagovao.

5’ – Opasnost pred golom Crne Gore. Mijatović je bio na ivici da izgubi loptu u kaznenom prostoru u duelu sa Kakulijem. Srećom, nije kažnjen.

1’ – Počinje odlučujući meč pod Goricom!!!

Izabranici Faruka Hadžibegića su protiv večerašnjeg rivala igrali na otvaranju nove sezone Lige nacija i slavili 0:2 u Nikoziji.

Podsjetimo se, u prošlom kolu Crna Gora je bez golova završila meč protiv Azerbejdžana na neutralnom trerenu u hrvatskom Zaprešiću, dok je Kipar savladao Luksemburg 2:1 u Nikoziji i omogućio “sokolima” da sami odlučuju o plasmanu u B divizuju, dok bi njihov trijumf omogućio potencijalni opstanak u C diviziju ukoliko bi Luksemburg savladao Azerbejdžan.

Crna Gora je lider na tabeli s deset bodova, jedan manje ima Luksemburg, Azerbejdažan je trećeplasirani s pet, dok Kipar ima četiri boda.

U večerašnjem susretu, kao ni u prošlom, selektor Hadžibegić neće računati na Stefana Savića koji se zbog povrede vratio u Madrid, kao ni na vezistu Budućnosti Igora Ivanovića koji je u prošlom meču zaradio crveni karton, a Stevan Jovetić će kao kapiten predvoditi sokole zajedno sa Stefanom Mugošom u napadu.

Postave:

Crna Gora: Mijatović – Simić, Vujačić, Marušić, Vukčević – Šćekić, Bakić, Hakšabanović, Boljević – Jovetić, Mugoša

Kipar: Demetris, Sielis, Laifis, Tomas Jonou, Kirjakou – Artimatas, Kastanos, Kousolos – Kakulis, Nikolas Jonou, Pitas

Glavni arbitar odlučujećeg meča pod Goricom je Itan Šmulevic iz Izraela.