Nedjelja, 19 Maja, 2024

Majstor Sinani nam iščupao iz ruku kartu za Ligu B

Sve je sinoć na praznom stadionu pod Goricom palo u vodu. Luksemburg je majstorskim golom Danela Sinanija četiri minuta prije kraja slavio sa 2:1, “izbrisao” je naš trijumf iz prvog meča i “zgrabio” vrh u Ligi C1. Karta za Ligu B više nije u našim rukama.

Imali su “sokolovi” sve u svojim rukama – prije meča sigurnih devet bodova bez primljenog gola, a nakon trećeg pogotka u trećem meču Igora Ivanovića i vođstvo protiv direktnog rivala Luksemburga. Odgovarao im je i remi, koji su imali do 86. minuta, ali…

IVANOVIĆ TRI OD TRI

Prije mjesec na “Žozi Bartelu” Luksemburg je dominirao u drugom poluvremenu, sada je mnogo bolje počeo meč. Prva šansa Crne Gore čekala se do 22. minuta (pored gola šutirao Sead Hakšabanović), dok su prije toga gosti imali dvije opasne prilike – najprije nakon greške Nikole Vukčevića preko Edvina Muratovića, a prijetio je i Sinani. Ali baš kao u Luksemburgu i sada je Crna Gora imala odgovor – Stevan Jovetić je “ukrao” loptu na polovini gostiju, nakon duplog pasa sa Hakšabanovićem, majstorski je ubacio, a Ivanović je udarcem glavom još jednom potvrdio super formu (1:0).

Ako već nijesu uspjeli da sami stignu do prvog gola, momcima Luka Holca pomogli su naši igrači. Ivanović i Momčilo Raspopović su bez potrebe komplikovali na desnoj strani, Mišel Pinto je to iskoristio, odlično je pronašao Muratovića, koji je prvi zatresao mrežu “sokolova” u Ligi nacija ove sezone – 1:1 pred odmor.

BIO BI DOBAR I REMI, ALI…

Imali su Hadžibegićevi momci šanse na početku drugog poluvremena, ali je Jovetić morao mnogo bolje nakon kontre “sokolova”, baš kao i Ivanović, kada je poslije centaršuta Rista Radunovića slabo šutirao sa desetak metara. Nakon toga je pao tempo, ali je Sinani u 80. minutu šutirao pored gola i najavio uzbuđenja. Zaprijetili su i “sokolovi” – Vukčević, pa Fatos Bećiraj i Marko Simić u jednom minutu su iz odličnih šansi “bombardovali” gol Luksemburga, ali su gosti blokirali njihove udarce. A onda šok! Aleksandar Šćekić i Radunović slabo su ispratili akciju Luksemburga, a Sinani je u stilu Tijerija Anrija plasirao u dalji ugao gola Milana Mijatovića – 2:1.

Do kraja naši reprezentativci uspjeli su samo još više da pokvare utisak – Marko Janković je nakon samo nekoliko minuta na terenu dobio crveni karton, a drugi žuti zaradio je i Simić. Do kraja su ostala još dva kola, ali sada se sve pita Luksemburg. “Sokolovi” su propustili veliku priliku.