Subota, 27 Aprila, 2024
Rubrika:

Ni dugačka lozinka vas neće spasiti od hakera, ali ima rješenje

Za one koji imaju pristup osjetljivim informacijama važno je da imaju jake lozinke. Ipak, svaki nalog se računa, jer hakeri mogu da iskoriste obične naloge da bi dobili pristup ciljevima visoke vrijednosti, ističe se u izvještaju.

Duže lozinke neće spriječiti hakere da pristupe vašim podacima, navodi se u izvještaju kompanije Specops Software.

Kompanija koja prodaje usluge upravljanja lozinkama i autentifikacijom otkrila je da 31,1 miliona hakovanih lozinki sadrži 16 znakova ili više, što pokazuje da duže lozinke nisu neprobojne.

Nakon analize 1,8 miliona kompromitovanih administratorskih kredencijala, za 40.000 naloga administratora koristio se termin “admin”, a samo 50% organizacija svakog mjeseca provjerava da li su lozinke kompromitovane, navodi se u izvještaju.

Najčešća kompromitovana lozinka na najnovijoj listi kompromitovanih kredencijala KrakenLaba bila je lozinka “123456”. Uobičajene su bile i lozinke koje sadrže riječ password (P@ssw0rd ili Pass@123).

Ukradene lozinke su od velike vrijednosti za sajber kriminalce, o čemu svjedoči rastuće tržište ukradenih lozinki, ličnih podataka i podataka uopšteno.

Industrije koje imaju pristup osjetljivim informacijama moraju da zaštite svoje naloge korišćenjem jakih, jedinstvenih lozinki. Organizacije i pojedinci treba da izbjegavaju recikliranje lozinki, jer bi se mogli izložiti napadima.

Administratorski nalozi su zlatni rudnik za hakere jer ih mogu iskoristiti da dobiju dalji pristup organizaciji, navodi se u izvještaju.

Za one koji imaju pristup osetljivim informacijama važno je da imaju jake lozinke. Ipak, svaki nalog se računa, jer hakeri mogu da iskoriste obične naloge da bi dobili pristup ciljevima visoke vrijednosti, ističe se u izvještaju.

 

Izvorb92

Najnovije

Najčitanije

Povezano

Komentari

Subscribe
Notify of

1 Komentar
Najstariji
Najnoviji Najpopularniji
Inline Feedbacks
Pregedaj sve
Anon
02.02.2024-03:51 03:51

Naslov kaže da ima riješenje a u tekstu se ne navodi ništa ni nalik riješenju?