Subota, 4 Maja, 2024

Mlada reprezentacija poražena sa igračem manje od Albanije

To je drugi uzastopni neuspjeh naše selekcije, nakon poraza u Lozani u petak u meču sa Švajcarskom.

Mlada fudbalska reprezentacija poražena je od Albanije u gostima 2:0, u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Crna Gora je u oba poluvremena primila po gol, od 39. minuta igrala sa igračem manje (isključen Andrej Bajović), a ubjedljiviji poraz spriječio je golman Nikola Ivezić, koji je imao čak 10 odbrana.

Domaćin je poveo iz penala koji je realiuvao Beriša u 26. minutu. Albanija je to kaznila u 73. minutu, kada je konačan rezultat postavio Špendi.

Crna Gora je poslije tri kola ima tri boda, a u sljedećoj rundi 21. novembra dočekaće upravo Albaniju.

ALBANIJA – CRNA GORA 2:0

Tirana – Stadion ,,Egnatia“, Rogožin. Sudija: Džared Gilet (Australija). Strijelci:
1:0. Medon Beriša (p) 27’, 2:0 – Stiven Špendi 73’. Žuti kartoni: Špendi (Albanija),
Đeljaj, Perović (Crna Gora). Crveni karton: Andrej Bajović u 39. minutu zbog dva žuta kartona.

Albanija: Klidman Lilo, Geralb Smajli, Adrijan Bajrami, Ajdi Dajko, Medon Beriša (od 90.+1 Stiven Bibo), Arlind Redžepi, Enis Šabani, Stiven Špendi (od 90.+1 Usni Ismaili), Paulo Budželaj, Klevi Ćefalija (od 65. Behar Ismaili), Ardit Nikaj (od 84. Eljon Toci).
Selektor: Alban Buši.

Crna Gora: Nikola Ivezić, Arnel Kujović (od 74. Aleksa Golubović), Dušan Vuković (od 69. Dejan Perović), Ognjen Bakić (od 90. Emin Kujović), Balša Tošković (od 89. Matija Krivokapić), Vasilije Adžić, Nikola Janjić, Ljubomir Pejović (od 89. Jovan Vujisić), Ognjen Gašević, Andrej Bajović, Robert Đeljaj.
Selektor: Nikola Rakojević.