Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Mlada reprezentacija poražena od Bugarske

Gol odluke postignut je u 73. minutu nakon prekida, kada je Zlatev je centrirao, a defanzivac Bugara Georgi Nikolov glavom postiugao jedini gol na utakmici.

Mlada reprezentacija Crne Gore poražena je večeras od Bugarske u Blagoevgradu sa 1:0, u prvom od dva pripremna junska meča.

Nakon poraza od Bugarske, izabranici Nikole Rakojevića u ponedjeljak na “DG areni” u Podgorici dočekuju selekciju Poljske.

Prvu šansu na stadionu Pirina imala je Crna Gora, već u 6. minutu – Vuk Striković je stvorio sebi poziciju za udarac, ali je šutirao pravo u golmana Damiana Hristova.

Bugari su u prvom poluvremenu mogli da steknu opipljiviju prednost, ali nijesu realizovali najstrožu kaznu. Ognjen Gašević je zakasnio prilikom klizećeg starta i neoprezno srušio Danijela Hvojneva.

Mark-Emilio Papazov je šutirao u lijevu golmanovu stranu, ali je crnogorski čuvar mreže Nikola Ivezić odbranio jedanaesterac.

Crna Gora je počela meč u sastavu: Nikola Ivezić, Ljubomir Pejović, Igor Pajović, Robert Đeljaj, Ognjen Gašević, Andrej Bajović, Dušan Vuković, Ognjen Bakić, Matija Krivokapić, Milan Vukotić, Vuk Striković.