Četvrtak, 2 Maja, 2024
Rubrika:

Radovi na zaobilaznici oko Rožaja stali, niko ne zna zašto

Tek kada je u decembru 2020. godine do urušavanja mosta u izgradnji na zaobilaznici oko Rožaja, veći dio crnogorske javnosti je čuo za taj kapitalni projekat vrijedan preko dvadeset miliona eura.

Radovi na zaobilaznici oko Rožaja, jednom od projekata bosanske firme Euroasfalt u Crnoj Gori, odavno su potpuno stali, a da nema nikoga ko bi objasnio zbog čega i da li će i kada biti nastavljeni.

“Od građana Rožaja na to pitanje sigurno nećete dobiti odgovor, jer niko ništa ne zna. Ti poslovi su započeti, davno, u vrijeme bivše vlasti. Oni koji su ih ugovarali, više ne znamo ni gdje su”, kazao je jedan stanovnik ovog sjevernog grada, piše Portal RTCG.

Prema njegovim riječima, posljednje što se zna da su se prilikom probijanja tunela na dijelu zabilaznice pojavile podzemne vode, i tada je u tom dijelu grada bilo prilično teško.

“Kako je to tada završeno, da li je sanirano, šta je sa tim podzemnim vodama i zašto sada radovi stoje, stanovnici Rožaja bi voljeli da znaju”, kazao je taj sagovornik.

U lokalnoj upravi odgovore nemaju, jer se radi o projektu koji je, kako su zvanično kazali Portalu RTCG, u nadležnosti državnih institucija.

Tek kada je u decembru 2020. godine do urušavanja mosta u izgradnji na zaobilaznici oko Rožaja, veći dio crnogorske javnosti je čuo za taj kapitalni projekat vrijedan preko dvadeset miliona eura.

Mnogi su po prvi put čuli i da projekat izvodi bosanska firma Euroasfalt, sa podizvođačima, od kojih je firma Tofi iz Rožaja, a Aksa iz Bijelog Polja.

Tada su povrijeđena tri radnika, a Osnovno državno tužilaštvo u ovom gradu podnijelo je krivične prijave protiv četiri firme koje su radile na izgradnji i sedam odgovornih lica, odnosno direktora i inženjera.

Da je bosanska firma Euroasfalt dobila projekat izgradnje zaobilaznice oko Rožaja, mediji u toj državi izvijestili su još 2017. godine.

Ugovor su potpisali generalni direktor Euroasfalta Hamed Ramić, ispred Konzorcija izvođača, i generalni direktor Savo Parača ispred Direkcije za saobraćaj Crne Gore.

Ramić se tada zahvalio na povjerenju koje je ukazano konzorcijumu kojeg predstavlja i izrazio nadu da će se saradnja između crnogorskih institucija i kompanija iz BiH nastaviti.

“Prvi ugovor u Crnoj Gori potpisali smo u decembru prošle godine i već smo u maju uvedeni u posao. Radovi na toj dionici, a radi se o rekonstrukciji i izgradnji trase na dionici Berane – Kolašin, u punom su jeku. Nedavno smo potpisali i ugovor o rehabilitaciji kosina na željezničkoj pruzi Vrbnica – Bar. Potpisivanje ovog ugovora pokazatelj je da smo u Crnoj Gori, dobrodošli te da nas respektiraju kao partnera”, kazao je tada direktor ove bosanske kompanije.

Tri godine kasnije nezapaženo je prošla vijest da je Specijalno državno tužilaštvo otvorilo izviđaj kojim bi bilo ispitano poslovanje firme Euroasfalt iz Sarajeva u Crnoj Gori, gdje je za tri godine dobila poslove vrijedne više od 60 miliona eura.

Šta se dešava sa istragom koju je prema pisanju medija pokrenulo crnogorsko Specijalno državno tužilaštvo, još dok je na njegovom čelu bio Milivoje Katnić, do sada ne zna.

IzvorRTCG

Najnovije

Najčitanije

Povezano

Komentari

Subscribe
Notify of

0 Komentara
Inline Feedbacks
Pregedaj sve