Utorak, 30 Aprila, 2024

Baraž: Lavice slavile i u Minsku i ovjerile vizu za Španiju

Nakon pobjede u Podgorici (29:23), ''lavice'' su i u revanšu baraža u Minsku savladale Bjelorusiju 26:24 i obezbijedile šesto učešće na svjetskim prvenstvima

U decembru ove godine u Barseloni i okolnim gradovima, rukometašice Crne Gore nastaviće put kojim su krenule 2010. godine u Danskoj i učestvovati na 15. uzastopnom velikom takmičenju.

Nakon pobjede u Podgorici (29:23), ”lavice” su i u revanšu baraža u Minsku savladale Bjelorusiju 26:24 i obezbijedile šesto učešće na svjetskim prvenstvima.

A da je evropski prvak i olimpijski vicešampion iz 2012. godine dio elite, najbolje govori podatak da od 2010. velika takmičenja, uz Crnu Goru, nisu propustile još samo Norveška, Francuska i Španija.

U ogromnoj ”Čižovka areni” tim Bojane Popović nije dozvolio nikakvo iznenađenje. Domaćin je samo jednom izjednačio, i to na 1:1.

Sve ostalo je bilo u znaku gošći, koje su u 46. minutu imale rekordnih pet razlike (21:16).

Bjeloruskinje su do kraja uspjele da ublaže rezultat, ali ne i da ugroze trijumf ”lavica”.

Jovanka Radičević je bila najefikasnija u našem timu s sedam pogodaka, pet je dodala Grbić, dok se kod domaćih istakla Anastasija Kulak s osam golova i Vasiljevskaja s četiri.

Bjelorusija – Crna Gora 24:26 (11:15, 13:11) {23:29}

60’ – I to je to. Rukometašice Crne Gore su slavile i u Minsku rezultatom 24:26 i s dvije pobjede ovjerile plasman za šesto učešće na Svjetskom prvenstvu u Španiji.

55’ – Kulak i Vasiljevskaja smanjuju zaostatak na minus jedan, uzvraća Grbić. Još pet minuta do kraja i ”lavice” imaju plus dva. 22:24.

52’ – Dva brza pogotka Grbić i Mehmedović za plus četiri, odgovara Kulak. 20:23.

50’ – ”Lavice” su imale pet golova prednosti, nakon čega je uslijedila serija Bjelorusije za samo minus dva. 19:21.

45’ – Igra se u serijama. Nakon što su Bjeloruskinje smanjile na minus dva, Grbić i Radičević vraćaju plus četiri za naš tim. 16:20.

40’ – Crna Gora ponovo uspostavlja kontrolu u meču i vraća plus četiri, pogotcima Mehmedović i Radičević. 14:18.

35’ – Bjeloruskinje su se raspucale nakon pauze i smanjile na samo gol zaostatka, ali je Mehmedović prekinula nalet. 14:16.

31’ – Nastavlja se meč!!!

30’ – Poluvrijeme. Despotović pogađa minut prije kraja, Mokat uzvraća, a Radičević pogađa pet sekundi prije kraja za 11:15. Ona je najefikasnija s pet pogodaka, dok se kod domaćih istakla Kulak takođe s pet pogodaka.

25’ – Ema Ramusović postiže efektan pogodak za novih plus četiri. Sjajna igra u odbrani. 8:12.

20’ – Period loše igre ”lavica” u napadu što koriste Bjeloruskinje i smanjuju zaostatak na minus dva. 8:10.

15’ – Radičević postiže pogodak za 5:9. Anastasija Kulak s četiri pogotka jedina pravi probleme našim rukometašicama.

10’ – ”Lavice” sjajno drže odbranu i uz dva efektna pogotka Grbić imaju plus četiri. 3:7.

5’ – Odličan start naših rukometašica koje vode 2:4. Dva pogotka je upisala Đina Jauković i po gol Radičević i Ramusović.

1’ – Počeo je revanš u Minsku!!!

”Lavice” u Minsku gostuju rukometašicama Bjelorusije u sklopu baraža za Svjetsko prvenstvo i imaju prednost nakon što su prvi meč u Podgorici slavile 29:23.

Izabranice Bojane Popović rasterećenije ulaze u revanš budući da mogu priuštiti poraz i do pet golova, dok bi u slučaju poraza rezultatom 29:23 učesnik svjetske smotre bio odlučen žrijebom.

Podsjetimo se, naše rukometašice su takođe prije četiri godine igrale baraž za Svjetsko prvenstvo protiv Bjelorusije i izašle kao pobjednice nakon što su u Podgorici slavile 33:26, a poražene u Minsku 25:23.