Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Zverev u polufinalu protiv Medvedeva

Meč je odlučen u četvrtrom setu u kojem je Zverev napravio brejk u prvom, a potom i devetom gemu i na kraju pobijedio sa 6:1, 6:3, 6:7 (2), 6:4.

Posljednji polufinalista Australijan opena je Njemac Aleksander Zverev koji je u četvrtfinalu u Melburnu pobijedio Španca Karlosa Alkaraza.

Zverev je u prva dva seta počistio Alkaraza, bio na pragu pobjede 3:0, ali je ispustio prednost u gemovima 5:2 i španski teniser je nakon taj-breka smanjio rezultat u setovima na 2:1.

Meč je trajao tri sata i šest minuta, a Zverev će u polufinalu igrati protiv sunarodnika Danila Medvedeva, dok u drugom polufinalu igraju Italijan Janik Siner i Srbin Novak Đoković.

Nakon pobjede Zvereva protiv Alkaraza sigurno je da će Đoković ostati prvi na ATP listi i nakon završetka Australijan opena.

Zverev je drugi put u karijeri u polufinalu Australijan opena, pošto je prvi put 2020. godine u u meču za finale poražen od Austrijanca Dominika Tima, poslije osvajanja prvog seta.