Vimbldon: Đoković savladao neugodnog Hurčaka za četvrto kolo

Novak je imao pravi test za drugu nedelju turnira, a imaće i dva dana pauze pred sljedeći izazov u kome ga čeka duel sa boljim iz duela u kome se sastaju Feliks Ože - Alijasim i Igo Umber

Prvi teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona pobjedom protiv Hjuberta Hurkača u četiri seta 7:5, 6:7, 6:1, 6:4.

Novak je imao pravi test za drugu nedelju turnira, a imaće i dva dana pauze pred sljedeći izazov u kome ga čeka duel sa boljim iz duela u kome se sastaju Feliks Ože – Alijasim i Igo Umber. Srpski teniser je na terenu proveo tri sata i dva minuta.

Prva dva seta donijela su nam lavovsku borbu. Posebno je zanimljivo bilo u drugom setu u kome je Poljak igrao tenis života i osvojio je nekoliko zaista odličnih poena na putu ka izjendačenju.

Ipak, nakon toga kao da je nestao sa terena i Đoković je treći set osvojio za samo 23 minuta. I u četvrtom setu je Đoković brzo došao do brejka i tu prednost je čuvao do kraja meča.