EP: Lavovi nemoćni protiv Bjelorusije i ostali bez druge faze

Crnogorski rukometaši izgubili su od Bjelorusije 36:27 na Evropskom prvenstvu.

Lavovi, Foto: EHF

Izabranici Zorana Roganovića nijesu ponovili igru od prije dva dana i meča sa Srbijom, djeluje da energetski nijesu bili na tom nivou, što su kvalitetni Bjelorusi iskoristili.

Naši su dobro ušli u meč, na startu uspjeli da ne dozvole brzi centar i poslije 10 minuta vodili 6:4, međutim to je bilo praktično sve.

Bjelorusija je sa tri vezana gola preokrenula i do kraja konstantno vodila. Na poluvremenu je bilo 17:11, tokom drugog dijela i 10 golova viška za rivala.

Naši su u prvoj fazi ostvarili pobjedu uz dva poraza, a ispunili su cilj prvim trijumfom na šampionatima kontinenta u istoriji.

Crna Gora – Bjelorusija 24:33 (11:17)

60’ – To je to. Filip Vujović postiže pogodak s sedam metara i time je završeno učešće na Evropskom prvenstvu i Bjelorusija ide u drugu fazu.

56 – Bjelorusija bez milosti stvara novu najubjedljiviju prednost preko Brouka (23:32)

52’ – Lavovi su uspijeli da se približe na minus pet preko Branka i Stevana Vujovića, ali Bjelorusija s tri pogotka vraća na najubjedljiviju prednost (21:29)

48’ – Igra se gol za gol i Bjelorusija zadržava plus šest (20:26).

40’ – Anđelić i Filip Vujović vezuju dva pogotka za minus šest (17:23).

38’ – Bjelorusija sponovo pravi seriju za plus osam, selektor Roganović je prinuđen na tajm aut (14:22).

36’ – Igra se gol za gol na obje strane i Bjelorusija čuva plus šest (14:20).

31’ – Nastavlja se duel u Gracu i Filip Vujović prvi postiže pogodak (12:17).

30’ – Gadičenko postiže pogodak za najubjedljiviju prednost Bjelorusije, Lipovina uzvraća brzom akcijom, da bi Gadičenko opet pogodio za kraj prvog djela igre (11:17).

26’ – Bjelorusi djeluje nezaustavljivo za plus pet (9:14).

20’ – Nova serija Bjelorusije za plus četiri, Crna Gora bez riješenja u napadu (7:11)

17’ – Bokhan uvećava vođstvo Bjelorusije iz brze akcije, a Lipovina ublažava iz kontre (7:8)

15’ – Ogromna serija bjelorusije za preokret, “lavovi” pet minuta ne mogu da pronađu gol (6:7)

10’ – Ševaljević pogađa za plus dva (6:4)

8’ – Razmjena golova na obje strane i Crna gora čuva minimalnu prednost (5:4)

3’ – Božović daje pogodak za plus dva, ali Bjelorusija uzvraća s dva brza pogotka Vailupaua i Šiloviča za egal (2:2)

2’ – Lavovi sjajno otvaraju meč golom Bakića (1:0)

1’ – Počinje odlučujući meč u Gracu!!!

Selektor Zoran Roganović kao i u prošlom meču ima na raspolaganju Miloša Božovića koji se oporavio od povrede zadobijene u prijateljskom susretu protiv Slovenije, što se pokazalo kao veliki plus protiv Srbije.

Postave:

Postave, Foto: Printscreen/Rezultati.com

Glavni arbitri odlučujućeg meča grupe A u Gracu su Norvežani Lars Jorum i Havard Kleven.

Podsjetimo se, osim pobjede protiv Srbije, Crna Gora je bila poražena od Hrvatske 27:21, dok je Bjelorusija takođe pobijedila Srbiju u prvom kolu 35:30, a izgubila od Hrvatske 31:23.

Meč koji nema takmičarski značaj između Srbije i Hrvatske igra se od 20:30 časova.