Subota, 4 Maja, 2024

OLIMPIJADA Ajkule poražene od Španije: Sreća okrenula leđa, nastavlja se borba za četvrtfinale

Tokom cijelog meča reprezentacija ''crvene furije'' je kontrolisala utakmicu i sa razlogom je jedan od glavnih favorita za osvajanje zlatne medalje. Naše Ajkule odigrali su solidno prve dvije četvrtine, a bolju igru su prikazali u druge dvije četvrtine

Vaterpolisti Španije savladali su reprezentaciju Crne Gore sa 8:6.

Tokom cijelog meča reprezentacija “crvene furije” je kontrolisala utakmicu i sa razlogom je jedan od glavnih favorita za osvajanje zlatne medalje. Naše Ajkule odigrali su solidno prve dvije četvrtine, a bolju igru su prikazali u druge dvije četvrtine.

Nakon izjednačene prve četvrtine, u drugoj tim Španije odlazi sa dva gola prednosti na poluvremenu. U prvom dijelu Španci su poveli sa 6:3 i imali napad za plus četiri, ali nijesu ga iskoristili. To kao da je probudilo naše Ajkule koje postižu dva pogodka i stižu do skoro izjednačenja. Međutim, desetak sekundi prije kraja treće četvrtine iskusni Španci postižu pogodak i odlaze ponovo na plus dva, što su i održali tokom posljednje četvrtine.

U ovom meču mora se istaći da naši reprezentativci nijesu imali sreće jer je više šuteva zaustavila prečka ili stativa.

U reprezentaciji Crne Gore su se istakli Dušan Matković (3 gola), kao i golman Slaven Kandić. Strijelci za Ajkule bili su još Aleksandar Ivović (2 gola) i Stefan Vidović (1 gol). Kod Španije po dva pogotka postigli su Granadoj, Maljarah i Sanahuja.

Statistika meča Crna Gora – Španija

Naši vaterpolisti naredni meč igraju u četvrtak sa reprezentacijom Hrvatske.

Prenos meča mogli ste pratiti na portalu Aktuelno.

LIVE BLOG

IV četvrtina

4. minut: Opet okvir gola zaustavlja šut naših vaterpolista.

3. minut: Naši nemaju sreće, ponovo prečka zaustavlja odličan šut Matkovića.

2. minut Aleksandar Ivović postiže drugi pogodak. Rezultat je 6-8

1. minut Španci opet imaju tri gola prednosti.

III četvrtina

8. minut: Španija vodi ponovo sa dva razlike, neoprezan je bio Stefan Vidović u odbrani.

6. minut: Lopez zaustavlja šut i sprječava da naši izjednače.

5. minut: Sjajni Dušan Matković opet postiže pogodak, smanjujemo na 5-6.

4. minut Napad sa igračom više, Crna Gora postiže gol, strijelac Aleksandar Ivović

3. minut: Kandić odlično zaustavlja šut iako smo imali igrača manje; u napadu i dalje imamo problema sa presingom odbrane Španije

2. minut Španija dolazi do tri gola prednosti 3-6. Petković u narednom napadu pravi kontra faul, a ubrzo je i isključen.

Nakon dvije četvrtine Španija vodi sa 5-3. Naši vaterpolisti imaju problema sa realizacijom igrača više i teško dolaze do realizacije u napadu. Španija za sada kontroliše meč odličnim presingom, ali ništa još nije gotovo. Golman Slaven Kandić i Dušan Matković najbolji kod Ajkula, dok ubojiti šuteri Granados i Maljarah se izdvajaju kod crvene furije.

II četvrtina

6. minut: Alvaro Granados postiže drugi pogodak za Španiju čime donosi svojoj ekipi plus dva gola prednosti.

4. minut: Španija ponovo vodi. Maljarah pogađa za 3-4.

3. minut: Dušan Matković postiže drugi svoj gol. Crna Gora vraća egal 3-3.

I četvrtina

8. minut: 2:3 Španija iz petreca ponvo dolazi u vođstvo strijelac Granados.

5. minut: 1:2 Munariz koristi odličnu akciju; Stefan Vidović efektnim golom donosi izjednačenje 2:2

4. minut 1:1 Malarah koristi za Španiju poziciju igrača više. Polovina prve četvrtine

3. minut: 1-0 Prvi napad sa igračem više i Matković to koristi, Crna Gora vodi.

2. minut: Crna Gora se odbranila sa igračem manje; Matković je šutirao snažno ali uspješniji je bio golman Španije.

1. minut: Naš golman Slaven Kandić odbranio je prvi napa, ali u napadu su vaterpolisti bili brzopleti

Počeo je meč.

”Ajkule” nakon ubjedljive pobjede protiv Australije 10:15 na startu Olimpijskih igara, sada igraju protiv raspoloženih Španaca, koji su u prošlom kolu savladali aktuelnog olimpijskog šampiona Srbiju 12:13.

Izabranici Vladimira Gojkovića su se s ”furijom” sastajali čak 14 puta i ostvarili su osam trijumfa, pet remija i samo jedan poraz, a posljednji put su se sastali u okviru trećeg kola Svjetske lige prošle godine, gdje su naši vaterpolisti slavili 6:11.

Crna Gora igra u okviru grupe B i nakon prvog kola ima dva boda koliko i večerašnji rival i Hrvatska, dok su bez bodova Srbija, Australija i Kazahstan.

Prolaz u četvrtfinale ostvariće četiri najbolje selekcije.