Učinci sokola: Simić osvojio Kup Letonije, Kosović zgrabio titulu u Kazahstanu

Protekle sedmice nije bilo zapaženijih učinaka za sokole.

Marko Simić je odigrao odlično finale Kupa Letonije i nakon 120 minuta igre za Liepaju protiv Ventspilsa osvojio titulu, dok je Kairat Nebojše Kosovića nakon 16 godina postao šampion Kazahstana.

GOLMANI

MILAN MILATOVIĆ (MTK) – Standardan u pobjedi nad Fehervarom (3:1), njegov MTK na posljednja četiri meča u prvenstvu upisao tri pobjede i remi, a Mijatović primio dva pogotka.

DANIJEL PETKOVIĆ (Anže) – I dalje bez upisanih minuta ove sezone, ponovo nije bio ni na klupi Anžea.

MATIJA ŠARKIĆ (Šruzebri)- Talentovani golman se povrijedio krajem septembra, njegov povratak očekuje se početkom 2021.

MILOŠ DRAGOJEVIĆ (Budućnost) – Nije imao mnogo posla u laganoj pobjedi Budućnosti nad Titogradom (4:0).

ODBRANA

STEFAN SAVIĆ (Atletiko M) – Marka je napisala: Osim nekoliko proklizavanja, bio je perfektan u svemu što je radio protiv Kadiza (4:0) igra na vrhunskom nivou.

MARKO SIMIĆ (Liepaja) – Zagrlio pehar u Kupu Letonije nakon odličnih 120 minuta u finalu njegova Liepaja slavila protiv Ventspilsa (1:0).

ŽARKO TOMAŠEVIĆ (Astana) – Meč njegove Astane protiv Kaspija u ovom kolu je odložen, tim iz prijestonice Kazahstana tokom vikenda svakako predao titulu Kairatu.

ADAM MARUŠIĆ (Lacio) – Jedan od boljih u remiju sa Juventusom (1:1). Imao dva dobra pokušaja lijevom nogom i glavom.

MARKO VEŠOVIĆ (Legija) – Prošle sedmice se vratio u Varšavu i počeo sa individualnim treninzima nakon teške povrede.

IGOR VUJAČIĆ (Partizan) – Nakon dobrih 90 minuta u prošlom kolu, sada opet bio na klupi protiv Spartaka.

MOMČILO RASPOPOVIĆ (Rijeka) – Kako pišu hrvatski mediji zbog povišene temperature preskočio meč sa Lokomotivom.

RISTO RADUNOVIĆ (Astra) – Standardan, ali njegova Astra se nakon trijumfa u prošlom kolu vratila porazima ovog puta od Akademike Klinčeni (2:0).

ALEKSANDAR ŠOFRANAC (Sutjeska) – Nije bio u sastavu za meč sa Jezerom.

DARKO BULATOVIĆ (Sutjeska) – Standardan protiv Jezera, ali nije mogao mnogo da pomogne svom timu (poraz 1:0).

VLADAN ADŽIĆ (Budućnost) – Zbog kartona nije igrao ovog vikenda.

MARKO VUKČEVIĆ (Podgorica) – Na poziciji desnog beka nezamjenjiv u timu Podgorice.

SAŠA BALIĆ (Zaglebje) – Njegov tim u prvenstvu Poljske nije igrao od 23. oktobra-Balić , ove sezone upisao osam mečeva, postogao jedan gol.

MILOŠ MILOVIC (Voždovac) – Odigrao cijeli meč, dobio žuti karton, a njegov tim poražen nakon ^ pet kola od jk
protiv Alavesa (1:1).

VLADIMIR JOVOVIĆ (Jablonec) – Češka liga se nastavila nakon mjesec pauze, Jovović nije bio u sastavu Jabloneca na meču sa Sparte (poraz 2:1).

ALEKSANDAR ŠĆEKIĆ (Partizan) – Odličan u trijumfu Partizana nada Spartakom njegov gol glavom u 71. donio crno-bijelima” trijumf (2:1).

MARKO JANKOVIĆ (SPAL) – Zbog povrede nije igrao od 20. oktobra, ali ovog puta našao se na klupi SPAL-a.

NEBOJŠA KOSOVIĆ (Kairat) – Nakon 16 godina Kairat zgrabio titulu u Kazahstanu, veliki udio u njenom osvajanju imao naš vezista.

ALEKSANDAR BOLJEVIĆ – (Standard Lijež) Nakon što je ranije ulazio sa klupe, sada je drugi meč zaredom počeo među startnih 11. Protiv Antverpena igrao do 64. minuta.

MARKO BAKIĆ (Muskron) – Novi korona virus i dalje muči Muskron (pred prošlo kolo ovaj ^ klub imao 21 ‘ inficiranog), pa je njegov meč odložen i ovog vikenda.

DENI HOČKO (Muskron) – Zajedno sa Bakićem čeka izlazak kluba iz karantina.

SEAD HAKŠABANOVIĆ (Norčeping) Očekivano standardan u svom timu (poraz 2:0 od Mjelbija), ali nakon odličnog starta Norčeping je upao u krizu na posljednja tri meča osvojio samo bod.

VUKAN SAVIĆEVIĆ (Samsunspor) – Igrao do 64. minuta u remiju sa Altinorduom (1:1). Njegov Samsunspor na trećem mjestu nastavlja juriš ka Superligi Turske.

NIKOLA VUJNOVIĆ (Voždovac) – Igrao od 77. minuta, njegov Voždovac poražen od Čukaričkog (3:2).

MILOŠ RAIČKOVIĆ (Budućnost) – Ponovo dugim loptama razigravao saigrače u trijumfu nad Titogradom (4:0).

IGOR IVANOVIĆ (Budućnost) – Još jedan sjajan meč – izborio penal i postigao gol protiv Titograda.

LUKA MIRKOVIĆ (Budućnost) – Kao uvijek i protiv Titograda borben, sve to cijeni i selektor Hadžibegić koji ga je pozvao za naredne akcije reprezentacije.

BRANISLAV JANKOVIĆ (Sutjeska) – Uklopio se u sivilo Sutjeske portiv Jezera dobio žuti karton, zamijenjen u 78.

DAMIR KOJAŠEVIĆ (Sutjeska) – Tek se oporavio od povrede, pa nije mogao mnogo da pomogne timu u novom porazu u Telekom 1. CFL.

VASKO KALEZIĆ (Zeta) – Tokom prethodnih rundi veoma raspoložen, postigao je nekoliko efektnih pogodaka, a protiv Dečića (0:0) za vikend igrao 79 minuta.

ANĐELKO JOVANOVIĆ (Podgorica) – Podgorica je malo usporila, ali on je uvijek bio jedan od najboljih na terenu, pa je nagrada za to došla u vidu poziva među “sokolove”.

STEVAN JOVETIĆ (Monako) – Prije dvije sedmice r odigrao desetak minuta, ovog vikenda meč presjedio na klupi (trijumf Monaka nad Nicom 2:1), pa pomalo čudi odnos trenera Kovača prema jednom od najvećih majstoru u timu.

FATOS BEĆIRAJ (Visla Krakov) – Ušao početkom drugog poluvremena, njegova Visla sa gostovanja kod lidera Rakov Čenstohova odnijela veliki bod (0:0).

STEFAN MUGOŠA (Inčon junajted) – Prvenstvo u Koreji završeno je prošle sedmice Mugoša sjajnim mečevima u finišu spasio Inčon ispadanja.

DINO ISLAMOVIĆ (Rozenborg) – Tim iz Trondhajma razbijen kod Vikinga (3:0), naš centarfor igrao cijeli meč, dobio žuti karton.

ŠALETA KORDIĆ (Podgorica) – Najbolji strijelac Telekom 1.CFL u ovom kolu nije tresao mrežu.

MILUTIN OSMAJIĆ (Sutjeska) – Nije mogao mnogo u slabom izdanju Sutjeske protiv Jezera, ali ove sezone je jedan od boljih igrač tima iz Nikšića do sada je postigao tri pogotka u prvenstvu.

Učinak je urađen za reprezentativce koji su se u posljednjih 12 mjeseci nalazili na spisku selektora