Učinci sokola: Điđo zaustavio Real, Savić stopirao Liverpul, Marušić vodi Lacio ka Skudetu

Stefan Savić je najprije komandovao odbranom Atletika u pobjedi nad Liverpulom u Ligi šampiona, a potom odigrao dobrih 90 minuta i u trijumfu nad Viljarealom u Primeri. Adam Marušić dao je gol za Lacio u pobjedi u Đenovi nakon koje su “nebesko-plavi” ostali u trci za Skudeto

Prethodne sedmice crnogorski reprezentativci imali su zapažen učinak.

Savić, Foto: Beinsports.com

Stefan Savić je najprije komandovao odbranom Atletika u pobjedi nad Liverpulom u Ligi šampiona, a potom odigrao dobrih 90 minuta i u trijumfu nad Viljarealom u Primeri.

Adam Marušić dao je gol za Lacio u pobjedi u Đenovi nakon koje su “nebesko-plavi” ostali u trci za Skudeto. U strijelce su se upisali i Marko Vešović i Filip Raičević, a sjajnu partiju pružio je i Nikola Vukčević u trijumfu Levantea nad velikim Realom.

GOLMANI

DANIJEL PETKOVIĆ (Anže): Sa klupe gledao prvi trijumf svog tima nakon pet poraza pao je Monpelje (1:0) na stadionu “Rajmon Kopa”

MILAN MIJATOVIĆ (Levski Sofija): Primio dva gola na gostovanju Černo Moru (2:2), remi udaljio Levski na “minus sedam” od lidera Ludogoretsa.

MATIJA SARKIĆ (Aston Vila): Vila je vezala treći poraz zaredom, izgubila od Sautemptona na strani 2:0, a Šarkić nije bio ni na klupi. Povratak iz Livingstona je loš potez i ide na dušu Aston Vile.

ODBRANA

MARKO SIMIĆ: Trenira sa Čukaričkim i čeka novi angažman. Nije isključeno da ostane među “brđanima”

ADAM MARUŠIĆ (Lacio): Poentirao prvi put od septembra prošle godine, postigao najbrži gol ove sezone u Seriji A i utabao put ka pobjedi Lacija nad Đenovom u gostima (3:2). Rimljani sanjaju Skudeto, pošto poslije 25 kola imaju bod manje od šampiona Juventusa.

STEFAN SAVIĆ (Atletiko Madrid): Tokom nedjelje odigrao perfektnu utakmicu protiv Liverpula (1:0) u Madridu, a za vikend takođe kod kuće bio dobar u trijumfu nad Viljarealom (3:1).

MARKO VEŠOVIĆ (Legija Varšava): Sjajan u pobjedi Legije nad Jagjelonijom u Varšavi (4:0) potpisao gol i asistenciju, održao lidera na “plus tri” u odnosu na Krakoviju.

BORIS KOPITOVIĆ (BATE Borisov): Novi šampionat u Bjelorusiji startuje krajem marta.

DUŠAN LAGATOR (Soči): Soči 1. marta otvara svoje proljeće u Premijer ligi Rusije.

RISTO RADUNOVIĆ (Astra): Igrao svih 90 minuta u remiju kod kuće protiv Sepsija (2:2).

IGOR VUJAČIĆ (Partizan): Nije bio u konkurenciji za utakmicu sa TSC-om u Senti (1:1).

MOMČILO RASPOPOVIĆ (Rijeka): Ustalio se u startnih 11, zamijenjen u 72. minutu u domaćoj pobjedi nad Osijekom (1:0).

ALEKSANDAR ŠOFRANAC (Sutjeska): Igrao svih 90 minuta u remiju sa Iskrom kraj Bistrice (1:1).

DARKO BULATOVIĆ (Sutjeska): Zbog povrede nije bio u konkurenciji za sastav sa Iskrom.

NEMANJA SEKULIĆ (Zeta): Igrao u remiju sa Petrovcem pod Malim brdom (2:2).

VEZNI RED

NIKOLA VUKČEVIĆ (Levante): Odigrao najbolje od kada je stigao u Levante! Điđo zatvorio sve prilaze velikom Real Madridu, Levante kod kuće slavio veliku pobjedu od 1:0.

VLADIMIR JOVOVIĆ (Jablonec): Jablonec savladao Pribram sa 4:0 na svom terenu, naš reprezentativac napustio teren u 65. minutu zbog povrede zadnje lože. Odmaraće minimum tri nedjelje.

ALEKSANDAR ŠĆEKIĆ (Partizan): Sa klupe u Senti gledao remi “crno-bijelih” sa ekipom TSC (1:1).

ALEKSANDAR BOLJEVIĆ (Standard Lijež): Igrao posljednja dva minuta u domaćem trijumfu nad Antverpenom (1:0).

SEAD HAKŠABANOVIĆ (Norčeping): Ostavio dobar utisak tokom svih 90 minuta u Kupu Švedske Norčeping slavio protiv Halmštada 1:0 kod kuće.

VUKAN SAVIĆEVIĆ (Visla Krakov): Visla u Krakovu odradila Koronu (2:0), Vukan igrao do 74. minuta i zaradio žuti karton.

DENI HOČKO (Muskron): Igrao cijelu utakmicu u domaćem porazu od Serkl Briža (1:0).

MARKO BAKIĆ (Muskron): Zamijenjen u 75. minutu protiv Serkl Briža (poraz 1:0).

BRANISLAV JANKOVIĆ (Sutjeska): Predvodio sredinu terena protiv Iskre (1:1), zaradio žuti karton kraj Bistrice.

DAMIR KOJAŠEVIĆ (Sutjeska): Zbog povrede nije bio u konkurenciji za Iskru (1:1).

MARKO JANKOVIĆ (Krotone): Igrao od 64. minuta u ubjedljivoj pobjedi Krotonea nad Peskarom kod kuće (4:1).

NAPAD

STEVAN JOVETIĆ (Monako): Čim je izašao u 78. minutu, “kneževi” su izjednačili protiv Dižona na strani (1:1). Igra sve više i više, trener mu vjeruje, povreda je definitivno prošlost.

FATOS BEĆIRAJ (Makabi Netanja): Zamijenjen u 78. minutu u ubjedljvom porazu na strani od Šmone (3:0).

STEFAN MUGOŠA (Inčon junajted) Početak južnokorejske K1 lige je odložen za osmi mart.