Ponedjeljak, 29 Aprila, 2024

Teška pobjeda Partizana protiv Fenera

Trener Partizana Željko Obradović je večeras u Areni 500. put sjedio na klupi nekog od timova u Evroligi.

Košarkaši Partizana nakon mnogo muke i velie borbe pobijedili su večeras u eogradskoj Štark Areni Fenerbahče sa 85:84 (23:27, 24:29, 16:13, 22:15), iako su gotovo cijeli meč bili u debelom minusu.

Pobjedu Partizanu donio je sa linije slobodnih bacanja Danilo Anđušić 11 sekundi prije kraja, kada je šampion ABA lige stekao tri poena prednosti 85:82.

Partizan je samo u uvodnim minutama utakmice bio u rezultatskoj prednosti, sredinom prve četvrtine bilo je 15:12 za domaćina, ali tada Fenerbahče pravi seriju 13:0 i stiče prvu osjetniju prednost na utakmici (12:25).

Partizan nikako nije uspjevao da uhvati ritam, iako je Fenerbahče doputovao u Beograd bez petorice košarkaša, pa su gosti početkom treće dionice u dva navrata imali 14 poena prednosti 47:61 i 49:63. U posljednja tri minuta treće četvrtine Fener ulazi sa 11 poena prednosti(56:67) i tek tada se bude izabranici Željka Obradovića.

Partizan postiže seda poena i stiže do obećavajućih 63:67 i vraća nadu prepunoj Areni da mogu do veoma važne pobjede.

Na 6.12 prije kraja utakmice Partizan stiže do izjednačenja 73:73, a nakon poena Frenka Kaminskog (79:78) na nepuna četiri minuta prije kraja i do prvog vođstva. Uzvratio je trojkom Skoti Vilbekin, ali je u završnici Partizan stigao do već opisanog trijumfa.

Večeras je u timu Fenerbahčea zaigrao i Jam Madar koji je na krajnje neobičan način napustio ljetos Partizan. Izraelac je dočekan zvižducima i uvredama sa tribina.

Ipak, pamtiće se pobjeda i izdanje Frenka Kaminskog koji je bio najefikasniji igrač sa 15 poena. Pratili su ga Alen Smailagić i Džejms Naneli sa po 13 poena.

Na drugoj strani prednjačio je Najdžel Hejs Dejvis sa 23 poena. Doduše čak 21 je dao u prvom poluvremenu. Tajler Dorsi je imao 18, a Jam Madar koji je na parketu proveo čak 27 minuta. Imao je samo dva poena (1/5 iz igre).

Partizan nakon sedmog kola ima učinak od tri pobjede i četiri poraza u Evroligi.