ABA liga: Šuterska dominacija Cedevita Olimpija, poraz Budućnosti

Košarkaši Budućnosti doživjeli su drugi vezani poraz u Stožicama.

Poslije poraza u Evrokupu, tim Petra Mijovića izgubio je od Cedevita Olimpije i meč petog kola ABA lige – 95:84.

S obzirom na to kako je klub iz Ljubljane šutirao, Podgoričani su dosta dugo i držali priključak, jer se u ABA ligi odavno nije vidjela ovakva šuterska noć. Pogodili su 18 trojki, za dva šutirali 12 od 15, a pogodili svih 17 bacanja!

Uprkos tome što je domaći sastav šutirao briljantno i u prvom poluvremenu, naš tim se držao i bio na minusu od samo šest poena.

Prišli su “plavi” na 44:41 na startu treće četvrtine, ali onda je krenula nestvarna šuterska serija domaćina.

Vezali su prvo 12 poena i stigli do plus 15, a do kraja četvrtine stvorili 22 razlike 75:53.

Cedevita Olimpija je u dvije četvrtine dala nestvarnih 14 trojki!

Prednost je išla do plus 24, a “plavi” su u finišu pokazali karakter i uspjeli su da ublaže zaostatak.

Jaka Blažič je dao 28 poena uz samo dva promašaja na meču. 20 poena dodao je Džons.

Kod Budućnosti 18 poena Edžima, 14 Danila Nikolića, 13 Ivanovića, 12 Kobsa.