Sudar Vučevića i Jokića, Denver odnio pobjedu

Crnogorski centar je meč završio sa 24 poena (10/16 iz igre, 1/4 za tri poena), sedam skokova i dvije asistencije i blokadu.

Košarkaši Olando Medžika poraženi su na svom parketu od Denever Nagetsa 91:87 u meču NBA lige odigranom prethodne noći.

U centru pažnje svakako je bio sudar crnogorskog centra Nikole Vučevića i srpskog asa Nikole Jokića sa druge strane.

Meč na Floridi obilježile su silne oscilacije. Magični su dominirali u prvoj i polovini druge četvrtine, i za to vrijeme stekli 12 poena prednosti. Ipak, Denver je do poluvremena smanjio na -5, a onda odličnom igrom u trećoj četvrtini došao do preokreta i pred posljednjih 12 minuta vodio 69:63.

Domaćin se nije predavao, a posle trojke Vučevića došao je do izjednačenja – 81:81. Gosti se nijesu dali, nikesu dozvolili potpuni preokret i na kraju bili smireniji u penal završnici i došli do četvrtog trijumfa u šest utakmica, dok je Orlando pretrpio četvrti poraz iz isto toliko mečeva.

U centru pažnje upravo su bili Vučević i Jokić, a crnogorski centar je meč završio sa 24 poena (10/16 iz igre, 1/4 za tri poena), sedam skokova i dvije asistencije i blokadu.

Sa druge strane, Jokić je imao učinak od 20 poena (7/14 iz igre, 3/7 za tri poena), sedam skokova i četiri asistencije.