Nedjelja, 5 Maja, 2024

Srbija se rezultatskom katastrofom oprostila od evropske krune

Belgija je danas u Ljubljani pobijedila Srbiju sa 93:53 (28:8,21:23, 22:14, 22:8), a pobjednik je odlučen već u prvoj četvrtini koju su Belgijanke riješile u svoju korist sa 20 poena razlike.

Košarkašice Srbije oprostile su se danas katastofalnim porazom od Belgije od titule evropskog prvaka koju su osvojile prije dvije godine na šampionatu u Španiji i Francuskoj.

Utakmicu je obilježila Belgijanka Ema Meseman koja je bila neriješiva enigma u odbrani i u napadu za košarkašice Srbije. Meseman je bila ubjedljivo najbolja igračica utakmice, ostvarila prvi tripl-dabl u istoriji Evropskih prvenstava, a zabilježila je 15 poena, 13 sklokova, 10 asistencija, pet ukradenih lopti i dvije blokade, za indeks koristnosti 38.

Belgija je silovito ušla u utakmicu i već nakon pet minuta igre vodila 14:0, a Srbija je prv poena postigla u šestom minutu igre kada se upisala naturalizovana Amerikanka Ivon Andersen.

Posljednja četvrtina bila je gotovo identična prvo, Belgijanke su napravile seriju 14:0, a Anderson je sa linije slobodnih bacanja u šestom minutu tog dijela ubacila prve poene.

Srbija se u drugoj četvrtini uspjela samo dva puta primaknuti na 15 poena zaostatka, bilo je 31:16 i 41:26 i to je bilo sve što su izabranice Marine Maljković uradile danas u četvrtfinalu.

Neriješiva enigma u odbrani i u napadu za košarkašice Srbije bila je Ema Meseman, koja je bila ubjedljivo najbolja igračica utakmice sa 15 poena, 12 sklokova, devet asistencija, pet ukradenih lopti i dvije blokade, za indeks koristnosti 36.