Srbija preko Slovenije izborila drugu fazu SP

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobijedila je danas Sloveniju sa 29:27 (12:11) u posljednjem meču grupne faze na Svjetskom prvenstvu u Japanu.

Izabranice Ljubomira Odradovića ovim trijumfom obezbijedile su drugu fazu takmičenja, a ostale su i u igri za plasman na Olimpijske igre.

Pobjedu Srbiji u neizvjesnoj završnici donijela je Kristina Liščević sa dva pogotka u posljednjem minutu.

U duelu dvije selekcije viđana je velika i izjednačena borba tokom cijelog meča, iako su srpske rulometašice loše startovale.

Najefikasnija u timu Srbije bila je Slađana Pop-Lazić sa osam golova.

Odličnu rolu pružila je i kapitenka Jelena Lavko sa sedam pogodaka, dok je junakinja Liščević zabilježila četiri.

Sloveniju je predvodila Tjaša Stanko sa deset golova, a podršku je imala samo samo od Ane Gros sa osam pogodaka.