Silovit start Čilea na putu ka odbrani titule (VIDEO)

Šampioni Južen Amerike, fudbaleri Čilea, na sjajan način su započeli odbranu titule savladavši na startu Kopa Amerika Japan sa 4:0.

U 41. minutu mrežu Azijata načeo je Erik Pulgar. Na 2:0 povisio je Vargas na asistenciju Isle u 54. minutu.

Na treći pogodak čekalo se do 82. minuta, kada je mrežu rivala zatresao Aleksis Sančez, a konačnih 4:0 postavio je Vargas u 87. minutu.

Tako je Čile kao dvostruki uzastopni osvajač u nizu sigurno krenuo u pohod na novu titulu i izjednačio se na vrhu grupe C sa Urugvajem, koji je ranije slavio protiv Ekvadora istim rezultatom.