Serija A: Oslabljeni Milan bolji i od Sasuola, Inter nastavio seriju

Milan je pobijedio Sasuolo u gostima 2:1, nije mu smetalo ni to što je nastupio bez Ibrahimovića, Rebića, Benasera, Kjera…

”Rosoneri” su trijumf kaparisali u uvodnom dijelu meča – Leao je već u sedmoj sekundi donio prednost i postigao najbrži gol u istoriji kada su u pitanju ”lige petice”.

A već u 26. je bio 0:2 kada se upisao Belgijanac Salemakers.

Domaćin je potom tražio način da se vrati u utakmicu, ali je postigao samo počasni pogodak – strijelac je bio Berardi u 89. iz slobodnog udarca.

Milan ima 31 bod nakon 13 kola, a prati ga Inter koji je kod kuće savladao Speciju 2:1.

Nakon lošeg prvog poluvremena, “nerazuri” su došli na svoje u 52. minutu kada je pogodio Hakimi, da bi dvadesetak minuta kasnije tačku na duel stavio Lukaku iz penala.

Gosti su u 94. smanjili, ali nisu imali vremena da naprave senzaciju.

Interu je ovo šesti trijumfa zaredom u prvenstvu i ima bod manje od gradskog rivala…

Benevento je pobijedio Đenovu (2:0), a remiji su viđeni u duelima Torina i Bolonje i Kaljarija i Udinezea (1:1).