Nedjelja, 19 Maja, 2024

SC Derbi senzacionalno pobijedio Partizan u Beogradu

SC Derbi je vodio tokom većeg dijela utakmice i na kraju stigao do najveće pobjede u istoriji kluba u finišu 83:84 (17:22, 29:25, 21:21, 16:16).

Košarkaši SC Derbija napravili su veliko iznenađenje, pravu senzaciju u prvoj utakmici četvrtfinala plej-ofa Admiralbet ABA lige pobjedom protiv favorizovanog Partizana.

Od starta utakmice Podgoričani su bili u rezultatskoj prednosti, ali niko u dvorani “Aleksandar Nikolić” nije vjerovao da će se senzacija i dogoditi, pogotovo kada je početkom posljednje četvrtine Dante Egzum donio partizanu prednost 69:68.

Vrlo brzo je na semaforu 33. minut bilo i šest poena prednosti za Partizan 79:73, ali se ni tada nisu predali izabranici trenera Andreja Žakelja.

Dva i po minuta prije kraja Partizan je imao četiri poena prednosti – bilo je 83:79 i do kraja utakmice nije postigao koš. Prvo je Mateo Drežnjak realizovao dva od tri slobodna bacanja, nakon prekršaja Zeka Ledeja pri šutu za trojku, a potom je najbolji igrač utakmice Zvonimir Ivišić donio “Studentima” prednost nakon poena uz dodatno slobodno bacanje.

Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat, pošto Partizan do kraja utakmice nije realizovao svoja dva napada za pobjedu.

U poslednjem sekundu još jednom je, kao i mnogo puta ove sezone, tragičar bio Kevin Panter, koji je u oba napada domaćina šutirao, i oba puta promašio.

Ubjedljivo najbolji igrač utakmice bio je Zvonimir Ivišić, koji je utakmicu završio sa 22 poena, 13 skokova, tri blokade i igrao fenomenalno pod oba obruča, za indeks korisnosti 32.

Drugi meč četvrtfinala igra se u četvrtak u 19 časova u „Morači”.