SC Derbi izgubio u Zagrebu

Cibona - SC Derbi 94:82

Košarkaši SC Derbija poraženi su u Zagrebu od Cibone 82:94 u 21.kolu ABA lige.

Od samog starta viđena je ravnopravna borba na parketu, igralo se koš za koš.

Cibona je u finišu prve dionice povela pet razlike 22:17, prednost je zadržala do kraja prvog poluvremena, rezultat nakon dvadeset minuta je bio 49:46.

Praktično identična igra viđena je i u trećem periodu. Cibona je sredinom tog dijela imala plus sedam (56:49 i 62:55), a do finiša treće dionice i maksimalnih deset razlike (71:61). Reklo bi se da je tu i riješeno pitanje pobjednika.

Na startu posljednje dionice izabranici Dina Repeše otišli na veliki 12 poena prednosti, 77:65. Najbliže što su do kraja Studenti prišli bilo je na šest poena zaostatka, poslije trojke Zorana Vučeljića na tri i po minuta do kraja. Ubrzo je Cibona opet došla do dvocifrene prednosti.

Posljednju priliku za povratak u meč SC Derbi je imao na malo manje od dva minuta do kraja kada je sam na šutu za tri bio Emir Hadžibegović, međutim crnogorski košarkaš nije pogodio.

Najefikasniji kod Studenata Drobnjak sa 14 poena, Baćović je ubacio 12 koševa.

U pobjedničkom sastavu, Radovčić 20, Bošnjak 19 poena.