Nedjelja, 5 Maja, 2024

Remi Fejnorda i Rome, Galatasaraj može s igračem manje

Marko Janković je postigao prvi gol iz penala za Karabag u Bragi za pobjedu protiv od 4:2.

Fejnord i Roma su treću godinu zaredom igrali u evropskim takmičenjima i nakon remija u Roterdamu rimski tim je bliži plasmanu u četvrt finale Lige Evrope, iako je utakmica završena bez pobjednika.

Roma će u revanšu imati prednost domaćeg terena, a meč na “De Kujpu” završen je 1:1, iako je domaćin poveo.

Fejnordu je poveo preko Paišaa u nadoknadi prvog dijela, a remi je potpisao Romelu Lukaku, koji je pogodio sredinom drugog poluvremena.

Galatasaraj je u goleadi savladao Spartu iz Praga na svom terenu 3:2.

Domaćin je dva puta vodio (pogodio Demirbaj i autogol Krejčija), gosti se vraćali u igru, od 62. minuta imali igrača više, ali je posljednju riječ imao Galatasaraj.

Pobjedu mu je donio Mauro Ikardi u 91. minutu.

Šahtjor i Marsej su remizirrali 2:2 (sva četiri gola viđena u posljednjih pola sata), dok je Sporting bio ubjedljiv u Bernu protiv Jang Bojsa – 3:1.

Veliko iznenađenje priredio je Karabag, koji je slavio u Portugalu protiv Brage sa ubjedljivih 4:2.

Sreijelac za goste bio je i crnogorski reprezentativac Marko Janković, koji je goste doveo u vođstvo u 21. minutu iz penala.

Janković pogađa iz penala, Foto: Reuters

Milan je bet većih problema na “San Siru” savladao francuski Ren sa 3:0.

Mečevi Benfika – Tuluz 1:1, i Lens Frajburg 0:0 završeni su bez pobjednika.

Revanš mečevi igraju se narednog četvrtka.