Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Real deklasirao Barselonu, novi het trik Benzeme

Real je na taj način nadoknadio poraz iz prve utakmice 1:0 na svom terenu

Poslije tri uzastopna poraza od Barselone u 2023. godini, Real je deklasirao Katalonce u gostima sa 4:0, za plasman u finale Kupa kralja.

U završnici prvog dijela najprije je golman Tibo Kurtoa sjajno intervenisao poslije udarca Roberta Levandovskog.

Uslijedila je kontru, koju je golom završio Vinisijus Žunior.

To je bio početak kraja Barselone jer je u nastavku nezadrživ bio Karim Benzema.

Prvi od tri gola Francuz je dao na dodavanje Modrića, potom je Vinisijus izborio penal koji je Karim iskoristio, da bi het trik potvrdio nakon još jedne sjajne akcije Brazilca, koji je bio nesebičan u toj situaciji.

Real je na taj način nadoknadio poraz iz prve utakmice 1:0 na svom terenu.

Zanimljivo je da su u 10. minutu simbolično zbog broja na dresu koji je svojevremeno nosio u Barseloni navijači domaćeg tima skandirali Lionelu Mesiju.

Madridski tim veliki je favorit u finalu koje će 6. maja odigrati protiv Osasune.