Ponedjeljak, 20 Maja, 2024

Primorac poražen od Radničkog, Brguljan promašio peterac

Tim Zorana Maslovara je u većem dijelu utakmice bio u vođstvu, u nekoliko navrata je imao i plus dva, a konačnih 12:12 postavio je Brguljan minut i 53 prije kraja.

Vaterpolisti Primorca poraženi su od Radničkog na startu kvalifikacionog turnira za Ligu šampiona čiji je domaćin Kragujevac.

Kotorani su izgubili nakon peteraca od domaćina, Radničkog sa 17:16, regularni dio utakmice završen je 12:12, a jedini neprecizan izvođač peterca bio je i najiskusniji igrač Draško Brguljan koji je pogodio okvir gola.

U penal seriji su za crnogorskog vicešampiona redom precizni bili Marko Mršić, Marko Gopčević, Đorđije Stanojević i Petar Ćetković, sve do posljednje serije kada je tragičar postao Brguljan…

Nojzi le Sek, za koji igra crnogorski reprezentativac Dušan Matković, bio je ubjedljiv protiv Duisburga – 17:8. Matković se upisao jednom…

U prvom kolu je slobodna bila Breša, a samo prvoplasirani sa turnira ide u grupnu fazu evropske elite.

Primorac u petak igra protiv Nojzi le Seka od 20 sati.