Pioniri ostali bez trofeja u Sloveniji poslije drame

Naši košarkaši do 14 godina poraženi su u finalu Slovenia ball-a.

Izabranici Bojana Bakića u Slovenj Gradecu su izgubili dramatičan meč za zlato od Poljske 70:69.

Poljaci su odlučujuću prednost stvorili na minut prije kraja, kada su serijom 7:0 poveli 70:66. Nikita Stanković je trojkom smanjio, imali smo i napad za pobjedu, ali pogriješili.

Meč je inače bio vrlo neizvjestan. Crna Gora je imala najveću prednost od 11 poena – 37:26 na poluvremenu, ali je rival već do sredine treće četvrtine poravnao i od tada se igrao potpuni egal.

Andrej Fantić je bio najefikasniji sa 17 poena, 12 je dodao Marko Bardić, 11 Marko Popović, 10 Stanković.

Osam poena upisao je Miodrag Gašić, četiri Pavle Vujović, tri Ljuban Mujović, po dva Luka Malović i Maksimilijan Konstantin Papan.