Ponedjeljak, 29 Aprila, 2024

Partizan veliku krizu potvrdio porazom od Efesa

Efes je iskoristio u posljednjih 10 minuta sve što im je Partizan poklonio i na kraju pobijedio sa 100:94 (22:22, 28:23, 14:29, 36:20).

Košarkaši Partizana su u velikoj krizi, baš kao i prošle godine u novembru, i više nikog ne mogu da pobijede, a večeras su poraženi od Efesa u Istanbulu, iako su mnogi vjerovali da bi u gradu na Bosforu mogla započeti rezultatska prekretnica.

Partizan je uoči poslejdnje četvrtine imao 10 poena prednosti (74:64), ali je sve to prokockao, primio na kraju u “stotku” i ostao bez bodova šesti put u Evroligi ove sezone u 10 mečeva.

Partizan je samo u trećoj dionici igrao kako to Obradović od svog tima očekuje i činilo se tada da je pronašao igru kojom će lako meč privesti kraju, ali je u posljednjih 10 minuta ušao katastrofalno, i domaćin je već za tri i po minuta stigao do izjednačenna 76:76.

Katastrofalnu utakmicu odigrao je Ognjen Jaramaz koji je postigao samo jedan poen, a imao je i negativan indeks korisnosti (-2) za više od 18 minuta koliko je proveo na parketu, tako da je dao značajan doprinos pobjedi Efesa.

U timu domaćina blistao je Šejn Larkin koji je postigao 27 poena, imao osam asistenci,a po tri skoka i ukradene lopte i indeks korisnosti 38, iako je njegov nastup večeras bio pod znakom pitanja.

U timu Efesa još petorica igrača bili su dvocifreni, tako da je Partizan u utakmici bez odbrane imao u napadu jedino raspoložene Frenka Kaminskog sa 24, Perija Dozera 21 i Džejmsa Nanelija sa 16 poena.