Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Partizan u seriji evroligaških pobjeda

Partizan je i prošle godine slavio u Kaunasu, a večeras je od starta bio bolji tim i zasluženo pobijedio sa 85:93 (21:29, 23:29, 20:18, 21:17).

Košarkaši Partizana vezali su četvrtu pobjedu u Evroligi, pošto su večeras u Kaunasu bili bolji od litvanskog šampiona Žalgirisa.

Šampion ABA lige je na krilima kapitena Kevina Pantera u prvom poluvremenu do vrha napunio koš Žalgirisa, stekao 14 poena prednosti (58:44), a nekoliko puta razlika je iznosila i 16.

Imao je Partizan svoje periode jako dobre igre u napadu, ali i padove, kada je u serijama griješio i promašivao, što je Žalgiris znao da iskoristi i priđe u trećoj četvrtini na samo šest poena zaostatka (58:66), na polovini tog perioda. Tada se razigrao Džek Ledej i veoma brzo Partizan je vratio dvocifrenu prednost koju je mirno sačuvao do kraja utakmice.

Najefikasniji u timu Željka Obradovića bio je Kevin Panter koji je postigao 22 poena, ali je, ipak, najkorisniji bio JR Doužer koji je ubacio 16 poena, ali imao i sedam skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte, za indeks korisnosti 27.

Dvocifren košgeterski učinak imali su i Džejms Naneli 14, Zek Ledej 13 i Bruno Kaboklo sa 12 poena.

Najbolji i najefikasniji igrač utakmice bio je, ipak, Kenan Evans sa 33 poena i indeksom korisnosti 38.

Partizanu je ovo druga pobjeda u sezoni u gostima i sada nakon 14. odigranih utakmica ima bilans od osam pobjeda i šest poraza.

I drugi prdstavnik Admiralbet ABA lige u najkvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju, Crvena zvezda je ostvarila pobjedu – crveno-bijeli su u Beogradu pobijedili Albu sa 85:71 (25:22, 26:20, 20:11, 14:18).

Zvezdu su do pobjede predvodili Nemanja Nedović sa 20 i Rokas Gedraitis sa 19 poena.