Partizan slomio otpor Armanija

Partizan je u drugom dijelu treće i četvrtoj četvrtini napravio nevjerovatnu seriju 27:2 i pobijedio Armani u prepunoj Areni.

Partizan je pred 20.000 gledalaca pobijedio milanski Armani sa 82:69 (20:25, 19:19, 22:18, 21:7), iako je sredinom treće četvrtine gubio 15 poena razlike (45:60).

Partizan je opet išao iz krajnosti u krajnost, gubio, mučio se, i sredinom treće četvrtine čeinilo se da je sve izgubljeno kada je Armani napravio seriju 11:0.

Tada kao da su se naljutili košarkaši Partizana, prije svih Zek Ledej i Kevin Panter i uzvraćaju serijom bez kraja – 27:2 (76;64) za konačan trijumf i sedmu pobjedu u Evroligi.

Nakon pobjede protiv Armanija, Partizan je prvi put ove sezone u plusu pošto sada ima pozitivan bilans sedam pobjeda i šest poraza. U isto vrijeme prošle godine imali su samo četiri trijumfa.

Ipak, utakmicu je obilježila teška povreda plejmejkera crno-bijelih Alekse Avramovića koji je iskrivio skočni zglob i slijedi mu nova pauza zbog povrede.

Najbolji igrač Partizana večeras bio je Kevin Panter koji je ubacio 19 poena, ali imao i sjajne procente šuta – 3/4 za dva 3/5 za tri i 4/4 slobodna bacanja, a imao je i tri asistencije, dvije ukradene lopte i indeks korisnosti 22  Bruno Koboklo je ubacio 15 poena, Zek Ledej 13,  a Džejms Naneli 10.

U timu Armanija u prvom poluvremenu nezaustavljiv je bio Šavon Šilds, ali je zaustavljen u drugom, pa je utakmicu završio sa samo 15 poena, svega dva u drugom, dok je Maodo Lo ubacio 12.

Odigrane su večeras još dvije utakmice, a u derbiju kola evropski šampion Real je u Atini pobijedio Panatinaikos 90:78.

Alba je u Berlinu dugo vodila protiv Efesa, ali su Turci na kraju slavili pobjedu 97:89 preokretom u posljednjoj četvrtini.