Partizan savladao Baskoniju

Partizan je tokom cijelog meča vodio i na kraju pobijedio sa 87:83 (23:16, 21:26, 25:18, 18:23), iako je u posljednjoj četvrtini imao i 12 poena prednosti - 78:66 poslije trojke Kevina Pantera.

Košarkaši Partizana pobijedili su Baskoniju u 30. kolu Evrolige i sada sa 14 pobjeda imaju realne šanse da izbore plasman u plej-in najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Partizan je tokom cijelog meča vodio i na kraju pobijedio sa 87:83 (23:16, 21:26, 25:18, 18:23), iako je u posljednjoj četvrtini imao i 12 poena prednosti – 78:66 poslije trojke Kevina Pantera.

U posljednjih sedam minuta Partizan je još jednom odigrao slabo završnicu, ali ovog puta nije prosuo pobjedu i prokockao prednost, iako je Baskonija 39 sekundi prije kraja prišla na 85:83 nakon poena Markusa Hauvarda.

U sljedećoj akciji pogodio je Peri Dozer i postavio konačan rezultat i na taj način uvečao šanse Partizana za plej-in.

Nakon dugo vremena najbolji na parketu bio je Bruno Kaboklo koji je ostvario dabl-dabl učinak, imao 18 poena i 13 skokova, jednu ukradenu loptu i dvije blokade za indeks korisnosti 28. Najefikasniji igrač Partizana bio je Frenk Kaminski koji je postigao 20 poena i imao po tri skoka i asistencije za indeks 20. Večeras je solidan bio i kapiten Kevin Panter sa 16 poena, uz odličan šut i šest asistencija, i takođe indeks korisnosti 20.

U timu Baskonije najefikasniji je bio Hauvard sa 26 poena, ali i sa 13 promašaja iz igre, a pretrpio je i dvije blokade.

Partizan u narednom kolu dočekuje Real, već u četvrtak, a potom i Olimpijakos.