Srijeda, 1 Maja, 2024

OI: Srbija održala čas vaterpola Australiji u Tokiju

Naredno kolo može da bude presudno za plasman u četvrtfinale. Sastaju se Australija i Španija i ako ''crvena furija'' slavi onda je Crnoj Gori dovoljno da savlada Kazahstan da bi osigurala plasman među osam najboljih

Dva dana nakon što je nadigrala Hrvatsku, Australija se vratila u realnost – razbijena je od strane Srbije (14:8) u 3. kolu olimpijskog vaterpolo turnira.

”Kenguri” su prvi gol dali tek u trećem minutu druge četvrtine kada su smanjili na 7:1, a na poluvremenu je rezultat bio 10:2.

Kasnije je aktuelni olimpijski šampion mogao da priušti i da se opusti, što je tim Elvisa Fatovića iskoristio da ublaži poraz.

Dušan Mandić je sa četiri gola bio najefikasniji.

Srbiji je ovo drugi trijumf, nakon što je savladala Kazahstan, a ima i poraz od Španije.

Australijanci su upisali drugi poraz, nakon što ih je savladala i Crna Gora.

Naredno kolo može da bude presudno za plasman u četvrtfinale.

Sastaju se Australija i Španija i ako ”crvena furija” slavi onda je Crnoj Gori dovoljno da savlada Kazahstan da bi osigurala plasman među osam najboljih.